Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bizonytalan vagy felújítás...

Bizonytalan vagy felújítás területén. Apukám - asztalos-szerint és még egy építész szerint, ne bontsam le a házat ami van a kertben, hanem építsek hozzá, más azt mondta ( ács) Hogy toljam le mert soha nem lesz igazán jó a régi ház falai. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
szinte csak a falak maradnak, tető lelesz cserélve és be is lesz szigetelve, az alap meg lesz erősítve kátránypapírral, de így sem vizesedik, a szobákban meg mivel nincs mindenhol beton a padló alatt, ki lenne öntve egy rétreg beton és hungarocellel. szinte csak a falak maradnak meg meg a bekötések, amik nem rosszak. bontás sokkal nagyobb pénz + az új falak felhúzása is, alapozásról nem is beszélve. a ház 30-as téglafalakkal van ellátva, nem penészedik, nem vizesedik, de az 50 es években húzták fel... Azt mondta egy tag hogy soha nbem lesz a régi. azt mondta egy másik, hogy szerinte kilehet hozni belőle jót, ő is építész. apu azt mondta semmiképp ne bontsam. Apám asztalos, emellett 3 házat felépített már, és nagyon benne van az iparban. Nem gányoló mester és nagyon igényes is. Mennyire igaz az hogy ebből soha nem lesz igazán jó? lehet tényleg inkább nulláról kéne kezdeni?
2017. aug. 24. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szóval apukád ért hozzá, de te inkább olyanok véleményére vagy kíváncsi, akik lehet, hogy hülyeséget írnak majd?!

Érdekes.

Mindenesetre én apukáddal értek egyet.

2017. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Énis vele értrek egyet. De azért had hallgassak még meg pár embert. :) szinte 80% hogy nem bontok. most mert 1 tetőfedő ránézésre lefikázta, nem annyit számít de azért nyugtalanít. Apu szerint ha meg lesz koszorúzva utólagos vízszigetelés meglesz ( mondom, nem ázik be, ez tuti) és rendes hőszigeteléssel meglesz az ajzat csinálva, akkor ez a ház nyugodtan áll majd még 50 évet, főleg ha be is pakoljuk... akkor se alul, se felül, se oldalt nem tudja az idő, eső, hó, minden szar szét enni.
2017. aug. 24. 18:43
 3/13 anonim ***** válasza:
Amióta feltalálták a matematikát, nem okozhat gondot egy kalkuláció mindkét esetre. A kettő összevetéséből meg csak kiderül az igazság.
2017. aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én építész vagyok, és a következőket tudom mondani: az alap és a négy fal a teljes bekerülési költség 15-20 %-a. Mínusz amit az alapmegerősítésre, víz-, és hőszigetelésre, átalakításokra, újravakolásra, stb. költesz. Ha rossz az épület forma, nagyon kompromisszumos lenne benne az új lakást kialakítani, akkor bontás és építs újat. Ebben az esetben kb. 10 %-kal lesz drágább.
2017. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Én nem költenék egy régi építésű házra, ne volt pénz, mindent kispóroltak.

Előröl kezdeném rendes alappal, rendes szigeteléssel.

Utólagos szigetelés? Ugyan már....

2017. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor építsenek csak az építész urak :D Én apura hallgatok nem rátok, bocsi, lehet az anyag költség nem lenne olyan vészes, de hogy a terveztetés, a régi ház elbontása és elszállíttatása, az alapozás és még sok sok dolog biztos duplájára jönne ki, mint ha a mostanit lecsupaszítva újracsináljuk. Ennyit. Van számológép, és ki is lett számolva.
2017. aug. 24. 22:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Jól írja az építész. Kb 15% többlet költség bontani és új falat építeni, mint meghagyni a régit.

Gondold át megéri-e a többlet kiadás, hogy szabadon válassz új alaprajzot a háznak.

2017. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mivel apukám gyak mindent megtud csinálni, mivel egy kockaházról van szó így tetőt is tud rá húzni, mivel ő asztalos mellette van burkolói és ács végzettsége is, csak nem ezekben dolgozik, de ezt ma ő mondta hogy kb 600 ból kihozható a teljes tető, így én meghagyom. Amúgysokmindentől függ ki kivel csináltat és mit, ki hogyan szerzi be az anyagot. sajnos az a 15% egy hazugság....
2017. aug. 25. 17:14
 9/13 anonim ***** válasza:
A 600 az mi? Most minden rosszindulat nélkül. Az új cserép+tartozékok lesznek 800 körül, és még nincs faanyag.
2017. aug. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Minden rosszindulat nélkül te egy barom vagy :D azt se tudod mekkor a házikó, és mellesleg nagyker áron kell megvenni. a francokat van az 800, most biztos hjön a majd meglátod szöveg, hát nem hiszem hogy apám egy idióta lenne, eléggé keresett a szakmán belűl. Tudom hogy megy ez és azt is hogy kedves szakemberek építészek hogy gányolnak fosnak össze mindent. Láttam. amúgy nem is cserép hanem zsindely lesz rajta. Ezt fesd a falra, még drágább is mint a cserép :D
2017. aug. 25. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!