Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy lehet így felrakni egy...

Hogy lehet így felrakni egy átfolyós vízmelegítőt?

Figyelt kérdés

Három éve költöztünk be a jutányosan szerzett viskónkba (még fizetjük persze). Fatüzelésű bojler volt, szeretnénk egy átfolyós vízmelegítőt, ami gázzal megy. Ma volt a kéményseprő (nem láttam, hogy ő az, tehát kimentem megnézni, kénytelen voltam beengedni). Az a kémény, amire a vízmelegítőt akartuk kötni, elég ramaty állapotban van, valami matricákat mondott, hogy tenni kellene rá, "szerencsére elfelejtette hozni" a matricákat... Semmit nem találtam erről, hogy kéményre matrica, mi az, minek az. Mindegy. Meg azt mondja "be kell pucolni" a kéményeket, gondolom ez malter+mész jelentéssel bír, feltételezem belül is, mert azt említette, hogy belül képtelenség vakolni, olyan kormos. Most jól sejtem, hogy elbontással orvosolható ez szerinte?


Vissza a vízmelegítőhöz: illegálban már nem tehetjük fel, mert összeírta, mink van, nem foghatjuk az előző tulajdonosra, hogy a lehetőségek korában felszereltette még. Gondolom azt nem ússzuk meg, hogy tervet kelljen készíteni meg engedélyeztetni kelljen. A szerelőnk váltig állítja, hogy nem kell oda semmi, soha nem ellenőrzik, és mióta az utcánkban járt a kéményseprő, azóta nem is veszi fel a telefont. Még jó, hogy nem tartunk ott, hogy nekiálljunk.


Ha kéménybe költséges lenne a (régi jó FÉG) vízmelegítőt kötni, meg így már büntetés is járna érte (mert azt mondja nem lehet már ilyen befelé nyitottat felszerelni, adjuk el olyannak, akinek már az van, és kész), kifelé meg egyetlen fal van parapetnek (ott is így hívják?), mindig ablak mellett lenne, és bent is elrendezési gondok lennének belőle, akkor mi lehet a megoldás? Ablakot befalazni? Nincs valami értelmesebb?


Aki rálát ezekre a szabályokra, esetleg tud egy napi állapotnak megfelelő olvasmányos gyűjteményt a vonatkozókról, kérem ne kíméljen! Köszönöm előre is!



2017. szept. 2. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos átfolyóst szerintem már sehogy nem rakhatsz fel. Pláne nem köthetsz bele tégla kéménybe.
2017. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ilyen falikéményest fel lehetne tenni, csak ott meg állítólag közel az ablak, nincs 1-1 méter mellette a fal, és csak az az egy fal külső. Nem találtam meg a szabályt, ami kimondaná, hogy ablak mellé nem rakható, csak valami társasházas zagyvaságban, ez kertes ház. Még keresgélek (azóta is).
2017. szept. 2. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rakjál fel villanybojlert.
2017. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
16A kismegszakítón van alukábelezés, az egy komoly kis macera. Meg költség, főleg hogy földkábelesre váltással, villanyóraszekrény kerítésvonalra helyezéssel járna. Egyelőre nem őszítenénk a hajunkat vele.
2017. szept. 2. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen fali kéményesnél nem lehet ablak a kémény közelében. Én csak így állhattam ki a kombi kazán kéménnyel. Nem volt ablak a közelben. Szerintem marad lehetőségnek a villanybojler
2017. szept. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta én is megtaláltam, hogy 2m-en belül semmi nyílászáró nem lehet. Vagy befalazom a fürdőszobaablakot, vagy pár kilót beleölök a kémény újrarakásába.
2017. szept. 2. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!