Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mai árral számolva mennyibe...

Mai árral számolva mennyibe kerül egy 100nm-es ház építése?

Figyelt kérdés

Nekem csak egy skiccem van, amit magam rajzoltam, ennek már 4 éve, nem ragaszkodom ahhoz az elrendezéshez. A végső ár, amit kb ekkor hallottam: 170-180ft/négyzetméter ár volt.

Arra lennék kíváncsi, hogy egy netto 102,64 négyzetméteres alapterületű ház 12,46nm es terasszal MOST mennyibe kerülne alapoktól, a legutolsó belső munkálatokig. Tudok-e olyanon spórolni, hogy magam veszem meg az építőanyagot stb stb.?

Amit nagyon szeretnénk, hogy gáz- illetve fatüzelés helyett már levegő-víz hőszivattyú lenne. Ha jól sejtem ennek megvétele és kiépítése valahol 3-3,5 millió ft lenne. Ilyenen nem akarnék spórolni.



2017. szept. 29. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Ha kicsit visszaolvasol, sok összeget találsz. Általában 300-350 ezer/m2 áron számolj, vagyis 30-35 millió között. Mivel e-napló, meg ilyenek vannak, nem is lehet nagyon ügyeskedni.

Egyébként abból a 180 ezerből négy éve is nagyon fapados minőség jött volna ki.

2017. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Most építkeztünk úgyhogy biztosan tudom neked mondani hogy minimum 30 millió.És attól csak felfelé.
2017. szept. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha valakinek 350eft/nm árat mondanak, annak átbasszák a fejét, vagy pedig felsőkategóriás házat építenek. Manapság még nem kerül ennyibe, valahol 240-280ft/nm. A kettő közötti átlaggal, ha számolsz, akkor jó házad lesz.
2017. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
A felső kategória félmillió és az felett kezdődik/m2. És az még nem a luxus... 300 ezer alatt putrit lehet építeni, ami 10 éven belül bontható. Láttam ilyeneket az ingatlanpiacon.
2017. szept. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

"300 ezer alatt putrit lehet építeni, ami 10 éven belül bontható"

Ne haragudj, nem tudom te hol élsz, talán Miami-ban? 500 ezer ft/ négyzetméter áron már igencsak felső kategóriás házat lehet építeni. Csak azokról a néhány, kényelmes ismerősükről (köztük mi) tudok nyilatkozni, akik idén húzták fel a házukat: egyiküknek sem sikerült 270eft fölé menni, pedig igen komoly épületgépészetes házat építette(ü)k fel: többek között 20 centis homlokzati, 35 centis födém 10 centis aljzat és 15 centi lábazati szigetelés lett. Emellett 2 milliós volt csak a hőszivattyú. A lényeg, hogy az általam említett ház mind A++ besorolást kapott, és sehol sincs gyenge pontja a háznak.

A kérdező által említett háznak a 100%-os kulcsrakész állapota nagyjából 27-28 millió forint. Sajnos pont az a méret, ami arányában drágábbra fog kijönni. Persze attól függ mit szeretnének bele: okostégla, 30ezer forintos "romafényes" metchlaki, 1. osztályú dióparketta kizárt. Ennyi pénzért egy nagyjából a középkategória célozható meg. Igen, van olyan vállalkozó, aki azt mondja, hogy 300-320 eft, annak azért kell annyit fizetni, hogy tudja venni a benzint az S65 AMG-be. Tapasztaltból beszélek. Ha van kérdésed írj.

2017. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Egy ház általános színvonalát nem a hőszigetelés vastagsága mutatja... Nagyon el vagytok tévedve.
2017. okt. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 G_Gabor válasza:
79%
Mi tavaly a nyár végéig szintén ebben a dilemmában voltunk: több vállalkozót felhívtunk, interneten böngésztünk, már akkor közel 300 ezer forintos árat mondtak, így azt hittük üresen marad a telek. Aztán találtam egy jó oldalt. Mi ebből a termék katalógusból választottuk a számunkra megfelelő házat: [link] Ezért biztosan megköveznek, hogy ez a ház olyan is... Tavaly szeptemberben kezdték el, most augusztus elején fejezték be. Nem 210 ezer forint lett az ár, hanem 245 ezer, de legalább olyan, amilyet szerettünk volna. Egyébként a 210 ezer forint itt is csak reklám, 230 alatt nem tudtuk volna kihozni. Amit utólag bánok az, amit te is írtál, nekünk csak kondenzációs kazán lett, és jobb lett volna mondjuk egy víz-levegő hőszivattyú, bár sokan mondják ne bánjam, mert még gyerekcipőben jár ez a technológia, érzékeny rendszer. Amiben neked még szerencséd lehet az közmű bekötése, lehet ingyenben lesz, de biztosan olcsóbban megúszod. A skicced feltétlen mutasd meg hozzáértőnek, úgyis átrajzolja, de az árat mindenestől meg kellene úsznod 30 millióból, ebből már lesz hőszivattyús fűtésed is.
2017. okt. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!