Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan szigeteljem be a...

Hogyan szigeteljem be a konténert? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Konténerház építésén gondolkozunk és a szigetelés egy nagy kérdés. Lehet úgy, hogy a sima polisztirol lapokból kétszer szigeteljük be? Vagy többféléből? Esetleg valakinek tapasztalat?

2017. okt. 12. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz jó! Levegős marad és nem fog jól szigetelni. Illetve korodálni fog a hőhíd következtében létrejött párától a konténer fala. Szigetelő hab kell a lapok alá.
2017. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Én meggondolnám azt a konténerházat, kérdező. Vegyetek inkább egy nem vizesedő vályogot, és azt újítsátok fel.
2017. okt. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi baj a konténerházakkal? Teljesen jók tudnak lenni. Mondjuk én inkább ebben tapasztalt szakemberekre bíznám a dolgot nem magam csinálnám. De speciel már láttam olyan konténerházat ami életvitelszerűen volt használva és meg nem mondtad volna, hogy az konténerekből van. Mondjuk az már más kérdés, hogy az a színvonal pont annyiba került mint egy normális téglaház. :D
2017. okt. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Úristen! Eszedbe ne jusson konténerházban lakni! Több ismerős is megkeresett már ilyen fantasztikusnak tűnő ötlettel, így utánanéztem a szóban forgó konstrukciónak. Többnyira úgy gondolják, hogy olcsóbb, mint a hagyományos építkezés, de ez nem igaz. Akadnak jó példák, de azok messze áron felül vannak:


[link]


Több konténerházas honlapot is végignéztem, hogy mikkel hirdetik ezeket. Borzasztó félreinformállás zajlik. Mint a reklámok többségénél.


Az öko gondolat, amit hirdetnek, vicc, mert nem igaz.

A méretek, elrendezés általában használhatatlan, nyomorult életteret eredményez, belmagasság szintén túl alacsony. Fal páraáteresztő képességével mi a helyzet? Hőtároló tömeg? Akusztikai értékek? Rétegrendek? Falra helyezhető tárgyak (polc, faliszekrény, stb)? És akkor még a helyi építési szabályzatról nem is beszéltem.


Persze mindenki ott szórja el a pénzét, ahol akarja, de egy lakás/családi ház túl nagy beruházás ahhoz, hogy kellő körültekintés nélkül belevágjon valaki.


Ha konkrét kérdésed van, nyugodtan keress meg privát üzenetben, válaszolni fogok rá.


Egyébként a kérdésedre a válasz: lehet egymásra több réteg EPS lapot rögzíteni. A többfélét nem tudom értelmezni, mire gondolsz? Többféle méret, márka, anyag?


De hozzáteszem: ne csináld! :-)


Üdv,

egy építész

2017. okt. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

isopoly purhabszigeteles

www.isopoly.eu

2017. nov. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!