Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázsajtó hőszigetelése EPS...

Garázsajtó hőszigetelése EPS lappal. Nem fog penészedni?

Figyelt kérdés

Van egy garázs aminek az oldalai és a háta szomszédos garázsokkal szomszédos. Felette lakás van. Az utcával csak az ajtaja érintkezik. Télen dolgoznék benne heti 1 napot és csak ez idő alatt fűtenék és szeretném az ajtaját leszigetelni, hogy eleve nem legyen olyan hideg benne.


Az ajtó zártszelvényre szegecselt trapézlemez. A trapézlemez rései már eleve be vannak oda való tömítőprofillal (szivacs?) tömve.


Amit gondoltam hogy 2cm-es EPS lapot ragasztok belülről a trapézlemez vékonyabb bordáira és rácsavarozok esetleg egy vékony farost lemezt a teljes belső oldalra (attól függ mennyire lesz ronda a EPS lap).


Azt szeretném elkerülni hogy penészedjen. Harmatpont?Páranyomás? Ezeket csak hírből ismerem:) Kellene párazáró fóliát is tenni valahova? Valami jobb ötlet esetleg?


Előre is köszönöm!



2017. okt. 23. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Tegyél XPS-t, az zártcellás, nem kell a párával foglalkozni. Nyugodtan tehetsz 4-5 cm-t is, a kettő nem sok... Vagy tegyél Heratektát, azt le lehet festeni és kész.
2017. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én garázsajtóm váza 4 cm zártszelvényből készült.

4 cm EPS lapokkal burkoltam a közöket.

Belülre "Solflex nyár" párazáró, hőtükrös, buborék-fóliát ragasztottam. Teljesen jó lett. A ragasztáshoz 50 mm széles alu ragasztószalagot használtam.


Az XPS is jó ötlet, de oda kell figyelni, hogy ne legyenek illesztési hézagok.

2017. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!