Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vissza kell adnom a nem...

Vissza kell adnom a nem rendelt, nem fizetett, de kiszállított és átvett terméket?

Figyelt kérdés

Házfelújításhoz rendeltünk színes vakolatot, ragasztót, stb., és lerakott a szállító fehér vakolatot is. Jeleztem, h az szerintem nem ide való, de erősködött, h az ide van rendelve, itt hagyja. Én nem értek hozzá, h az szükséges-e a munkálatok során, hát beleegyeztem.

Ma hívott egy tag a cégtől, h visszavinnék, tévesen hagyták itt. Nem volt valami udvarias, legszívesebben vissza sem adnám.

Megtehetem?



#jog #lehetőség #vakolat #Nem rendelt anyag
2017. okt. 25. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem fizettél érte sem kaptad ajándékba , kijönnek érte és elviszik . Az lényegtelen milyen hangban beszéltek nincs párhuzam a jogtalan birtoklásod és a stílusuk között .
2017. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért ne adnád vissza?
2017. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért nem hatóságról beszélünk, h kijön érte és elviszi..
2017. okt. 25. 15:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jöhet a hatósággal is, de az kicsit kellemetlenebb lesz.
2017. okt. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

No, látod, mégsem úgy van, h jön és elviszi. Foglal, nem..?

Majd jön, amikor lesz időm átadni, ill. előtte kibányászni a garázs mélyéről, a többi anyag alól, amiben aktív részvételt várok.

Ezzel nem kis kellemetlenséget és kényelmetlenséget okozott, a hangnem hagy maga után némi kívánnivalót és még én álljak vigyázzba..aham..

2017. okt. 25. 15:54
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi anno natúr puffert vettünk, kihoztak egy kombit. Másnap este csörög a telefon,hogy nem jót hoztak és könyörgött a hapsi ,hogy ha nem lett beépítve még akkor egyezzek bele abba,hogy vissza cseréljék. Mákja volt mert másnap reggel jött volna a szerelő berakni,de nekem az jött le az egészből,hogy ha nem adom vissza akkor aki hibázott nem sok fizut kapott volna, nekünk meg van egy drágább jobb cuccunk. De rendesek voltak és én is,mert nem lett még beépítve (mondjuk a szerelő egyből kiszúrta volna,hogy ez nem olyan mint amiről beszéltünk,nekünk meg..tartály tartály, fel se tűnt)
2017. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6: nekem nem kell a plusz cucc, amit itt hagyott a pali, jó, eladhatnám, de nem ez a lényeg, hanem a stílus, jó, h nem én vagyok a hunyó meg a tolvaj, én nem érek rá ezzel foglalkozni, az átvételre is szabadnapot kellett kérnem, korrekcióra nem fogok. Arról nem is beszélve, h két tétel helyett mást hoztak ki, nem a megrendelt kódszámút..
2017. okt. 25. 16:40
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Én mikor építkeztem nem számláztak ki egy tételt . Megraktam a futót a raktárban és irány haza. Nekem se tünt fel. Rám csörögtek még hazafele hogy fizetés nélkül távoztam. Visszamentem és átnéztük a számlát és fizettem. Ők hibáztak és úgy néztek rám mint egy tolvajra.
2017. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Szép..

Ezek szerint nem csak engem tisztel meg egy cég ilyen hozzáállással..

2017. okt. 25. 17:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha aláírtál valami elismervényt, hogy átvetted, akkor a konfliktus elkerülése érdekében ajánlatos visszaadni. Ha nem írtál alá semmit, akkor ezt teszel, amit jónak tartasz, a cég elvben nem követelhet rajtad semmit, kár, hogy a telefonban szóban elismerted az átvételt.
2017. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!