Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen merevítést alkalmaztak...

Milyen merevítést alkalmaztak régebben a betonlépcsőknél?

Figyelt kérdés

Adott egy 1970 körül épült családi ház. 8 lépcsőfok visz a lakásba. A lépcső a "levegőben" van, azaz alatta egy üres tér van.

A háznak van egy L alakú beugró része, ennek sarkában áll a lépcső. Vagyis, az L egyik oldalához ér a lépcsőfokok vége, és az L másik oldalához van a feljárat.


Egy lépcsőfokot át kellene fúrni a fal melett, földelő szonda beépítése miatt.

Csak nem tudom, hogy a fokban hol lehet betonvas, a közepében vagy a széleiben.

Volt erre valami előírás, vagy szokás?

A fokok végei be lehetnek építve a falba?


2017. dec. 7. 09:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Hova tettek vasat az kérdéses, régen általában kalákába megépítettek mindent. Ha jó a lépcső, akkor rendesen bevasalták, egy lyuk miatt nem lesz probléma.Falhoz általában nem kötötték be.

Nálam még az 4cm-es járdába is kötés gyorsítót-erősítőt, vasalás nélküli, és alig lehetett szétszedni, pedig felemeltem és alátégláztam a járdát. Nagyobb betonba több réteg 25-30-as drótkötél volt és több edzett vas. Hol mi volt beszerezhető.

Fúrd át és kész, a lyukat a végén zárd vissza, nehogy a befolyó víz rongálja meg belülről.

2017. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Általában betonvasak vannak benne.

Minden további nélkül át tudod fúrni. Ha esetleg megakad az egyik vasban, majd kicsit ferdén melléfúrsz.

2017. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a vasat is át tudod fúrni nehezen ha belekapsz egybe.
2017. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Csak az lenne a lényeg, hogy 1 lyukkal meg legyen oldva, ne legyen összefurkálva a járólap borítás. Ezért lenne jó eltalálni egy vasmentes helyet.

2017. dec. 8. 05:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha tutira akarsz menni, menj el a gépkölcsönzőbe és hozz magadnak valami jobb fajta fémkeresőt. A betonvasat elég jól megtalálják.
2017. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet. Majd megnézem, hogy a helyi gépkölcsönzőben van-e.
2017. dec. 8. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Fúrd elő vékony fúróval,ha az átmegy akkor nincs vas. Ha egy kettes fúroval elfúrsz a vasig, az nem gyengít semmit.
2017. dec. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ez igazából attól függ, hogy a villanyszerelő majd milyen fúrógépet hoz. Az előzetes ötletelés a lépcső megkerülése lett volna, a falon tekergő földeléssel, a járda átfúrásával.
2017. dec. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, már megint úgy jártam, hogy nem vettem észre, hogy nem én vagyok belépve.

(Névnapozás volt az este...)

2017. dec. 10. 05:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!