Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki hogyan fűt puffer tartályos...

Ki hogyan fűt puffer tartályos vegyes tüzelésű kazánnal?

Figyelt kérdés

Nemrég bekötésre került egy 1000l es puffer a kazán mellé. Az olvasottak és hallottak alapján nem tartja nekem addig a meleget mint "kellene". Ki hány fokra fűti fel bent a vizet és kinek mennyi ideig tartja meg?

Egy 34kw os kazán ról és egy 90m2 es szigetelés nélküli házról van szó.

Köszi a válaszokat.



2017. dec. 21. 03:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is idén rakattam be egy 1000 literest. Reggeltől délig fűtök 70- 80 közé felmegy .Utna estig csak a tartályról megy
2017. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És mekkora házat fűtesz vele és szigetelés van e a házon? Ha szabad kérdezni.

Én fűtök szinte egész nap és éjjel megy csak arról a fűtés. De szerintem túl habar kihűl a tartály.10cm üveggyapot szigetelés van rajt.

2017. dec. 21. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 1600 literes tartály van, és azért ekkora, mert ennél nagyobb már nem fért be, így is ablakot kellett bontani, és falat kellett vágni.

Ezen van 30 cm üveggyapot szigetelés, tehát a te 10 centimétered az nagyon kevés, vegyél tekercses üveggyapotot, 0,037-est, az már eléggé tömör, s azzal tekered körbe kétszer!

A kazán 30-35 kW-os, maszek gyártmány, meg vagyok vele elégedve. Az 1600 litert 3-4 óra alatt felfűti 85-85-85 fokra. Ehhez kell körülbelül 40 kg csertölgy, ami már lassan 5 éve szárad. Kazánon a huzatszabályzót nem használom, fel van hajtva az ajtó, tehát 80-95 fok között szokott üzemelni.

Eddig elég volt 3 naponta felfűteni a tartályt, de most, hogy hidegebb van, már kétnaponta kell.

Ebből következik, hogy a ház nagyon jól szigetelt, 16 cm polisztirol van a homlokzaton, 25 cm üveggyapot a födémen, s a nyílászárók 3 rétegű üvegezéssel vannak ellátva.

Este 6 körül van csak a fűtés elindítva, s éjfélig megy, ekkor 23,5 fok a hőmérséklet, következő nap 6 óráig ez lehűl 21-21,5 fok közé, eddig nyilván nem megy a fűtés.

2017. dec. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy a ház az 90 négyzetméter.
2017. dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát nem lenne kevés sztem az az üveggyapot ami rajta van. Mert ahogy észrevettem elég jól tartja ben a meleget. Nekem a tartály úgy van bekötve hogy 2 keringtető van. Egyik a lakás-puffer kört viszi a másik a kazán-puffert.ugye a tartály lakáskört egy csőtermosztát vezérli a kazán puffer kört egy füstgáz érzékelő termosztát. Ezt még állítgatom hogy mikor kapcsoljon ki és be mert ahogy forgatja vissza a kazánba a vizet gondolom ezért hűl folyamatosan a tartályba a víz. Ha viszont megáll (ami a tartályba 40fok körül van) azt a hőfokot szépen tartja. Tegnap este viszon ahogy állítottam kikapcsolt a kazán puffer keringtető akkor a kazán elkezdett "fütyülni". A víz 85fokon volt a kazánban és 80on a tartályba a kazánban pedig csak parázs volt. Ez miért lehetett?
2017. dec. 21. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, az a 10 cm nagyon kevés!


Nekem hőfokkülönbség kapcsolóm van, tehát annyira nem értek a füstgáztermosztátos technológiához.


A kazánodban valószínűleg helyi forrás alakult ki, azért sistergett benne a víz. Vízrostélyos?

Amúgy a füstgáztermosztáton mit állítgatsz? Hogy hány foknál kapcsoljon ki?

E mellé még szoktak betenni egy sima csőtermosztátot, ami 90-95 foknál kapcsol, nehogy felforrjon a kazán.

2017. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem víz rostélyos.

Igen azt állítom hogy mikor kapcsoljon ki és be. Ugyan az mit a sima cső termosztát csak nem a vizet hanem a tüzet figyeli. Illetve hogy a füst milyen meleg. Ha nincs füst nincs tűz és akkor nem is kell vigyen vizet a kazánba. Mert ahogy azt már írtam is a kazán hűti le a tartályt ha elalszik bent a tűz.

Az oké hogy helyi forrás alakult ki. De mitől? Ráadásul szó szerint egy pillanat alatt. 85fokon volt a víz ahogy kikapcsoltam a szivattyút egyből elkezdett "fütyülni" ugy hogy csak parázs volt alatta. Vagy lehet hogy 80fok után már nem mér hitelesen a hőmérő?

2017. dec. 22. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!