Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » E-építési napló?

E-építési napló?

Figyelt kérdés
Tanácsot szeretnék kérni! Építkezés azon szakaszába értem, hogy lehet a nyílászárókat beépíteni. A műszaki ellenőröm szerint kell naplózni (tehát kell felelős műszaki vezető) az ablakos szerint nem kell! Szerintetek? Ami kimaradt, nincs generál kivitelező, én szedem össze a szakmákat.

2017. dec. 30. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A kérdés jó!

Lehet hibáznék, mint műszaki ellenőr, de én nem kérném, hogy legyen Fmv, de ettől függetlenül a műszaki ellenőri feladatokat ellátnám.

Alapból a nyílászáró csere sem engedély (bejelentés) köteles, (hacsak nem műemléki környezet).

2017. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszát! (zártkert) Hétvégi házas övezet nem minősül műemléki környezetnek?
2017. dec. 30. 12:44
 3/5 anonim ***** válasza:
A zártkert az tuti nem műemléki környezet. De az nem egyszerűsített eljárás, hanem klasszikus engedélyezés? (lehet rosszul tudom).
2017. dec. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért (is) van e napló, hogy az építkezés minden munkafázisa követhető legyen a hatóságok számára.

Majd ha megkérdezi az építési hatóság hogy ki építette be a nyílászárókat, és miért nincsen feltöltve a teljesítmény nyilatkozat, stb. mit mondasz ?


Minden kivitelező kell hogy rendelkezzen fmv-vel .


Azért nem akar e naplót írni az ablakos ember mert kb pár óra alatt beépíti az ablakokat, viszont az ezzel járó adminisztráció aránytalanul sok időt vinne el.


Szerződéskötés veled, fmv -vel,meghívás e naplóba, szerződések feltöltése, stb. stb.

2017. dec. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást! Így van mihez tartsam magam. Arra nem is gondoltam, hogy a papírozás időkerete lehet a problémája az ablakosnak. Mivel nem valami hunka-punki cég biztos rendelkeznek fmv-vel!
2018. jan. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!