Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zárt rendszerű fűtésem van....

Zárt rendszerű fűtésem van. Mi lehet az egyszerű megoldás vagy árthat-e? Kérdés lent

Figyelt kérdés
pár éve bővitettem a fűtésemet egy vegyestüzelésű kazánnal.Az a bibi arendszerrel,hogy ha csak a Vesten kazán megy akkor nincs eltérő nagy nyomás. De ha a vegyestüzelést üzemeltetem akkor ( 60-65 fok viz) felmegy a nyomás 3 bar fölé és a beépitett biztonsági szelep csöpögni kezd a vegyes kazánnál. Ha áttérek gázra akkor meg leesik a nyomás és nem indul el a gázkazán. Nem gond mert van viz utántöltő csap. kérdés. Árt-e ha mindig rátöltök vizet,vagy mi lenne a legegyszerűbb megoldás? 2.5 bar-os lefúvo van.
2018. febr. 4. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvben ártani nem árt ha utántöltesz, de ha kemèny a víz, akkor gyarapodik a vízkőkiválás is.
2018. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van hogy nyittá tettem a rendszert mert a vegyes kazán mellett így tartottam biztonságosnak. Tökéletesen működik kinyitva is. Viszont a gázkazánnak nyomás kell ezért be lett építve egy hőszerélő. Így már jó
2018. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam van beépítve egy nagyobb tágulási tartály azon kívül ami a gázkazánban van. A nyomást levettem 1 bar -ra, így a vegyes se emeli meg 2 -ig sem.
2018. febr. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
sajnos nekem a szakik nem tettek be tágulásit,csak ami a gázkazánba van. az a plusz 52 liter viz felmelegitése kb 1.5 bar nyomásemelkedést okoz
2018. febr. 5. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!