Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Le tudok-e kézzel bontani egy...

Le tudok-e kézzel bontani egy romos épület külső falai tetején lévő betonkoszorút?

Figyelt kérdés
Van egy romos épület, melyből bontással szeretném megmenteni az ép téglákat, azonban a külső fal tetején körben egy viszonylag jó állapotú betonkoszorú található, ami így egyben azért elég nehéznek tűnik. Szét tudom-e verni mondjuk nagyobb kalapáccsal, vagy kezdjem el alatta kibontani a téglákat (ez azért balesetveszélyesnek tűnik), aztán majd összeomlik? Sajnos áram nincs a telken, így csak kéziszerszámokat tudnék használni.
2018. febr. 19. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Aggregátor és vésőgép. A beton nem csak nagyon nehéznek tűnik, hanem nagyon nehéz.

Ha minden kötél szakad én a sarkokon próbálnám szétvésni, elvágni a betonvasakat, aztán lelökni a fal tetejéről valahogy, de minimum 2 emberes lenne az is.


Bár szerintem pár raklap bontott tégla nem ér meg ennyi munkát.

2018. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem szenvednék emiatt a néhány 20-30 összetörő tégláért. Neki esnék egy bazi nagy kalapáccsal,oszt' hadd omoljon! Amúgy is elég sok meló lesz a lepucolni valónak megmaradni. Ami meg.... megfog sérülni amúgy is megy ide-oda zúzaléknak/ töltőanyagnak betonba,lesz neki helye egy építkezésen.

Mindenesetre vigyázz magadra,ne sérülj meg

2018. febr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!