Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Passzív páraelszívó kéne,...

Passzív páraelszívó kéne, hogy száradjon a fal glettelés után. Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Most építkezünk és szólt a burkolónk, hogy ruhadtul párás minden és nem száradnak a falak, ez késlelteti a glettelést és minden egyéb más munkálatot. Sajnos a társasházunkban egyetlen áramforrás van, mivel az EON még nem kötötte be a végeleges áramot. Így az a 10 lakás osztozik egy áramforráson. Ezért a hősugárzó, stb. nem igazán a legjobb. A munkások, amíg ott vannak PB palackra szerelt eszközzel fűtenek maguknak. Viszont ezt sem lehet felügyelet nélkül ott hagyni... Gondolkoztunk áramfejlesztőn, egyéb más eszközökön, viszont az nagyon drága, arra nem akarunk pénzt kidobni, mert másra kell. Van ez a ceresit páraelszívó, amit Sparba Tescoba lehet kapni, két korong van benne. Szerintetek ez működhet? 60 m2-es lakásról beszélünk. Akinek van más hasonló jobb ötlete ne tartsa magába!

2018. febr. 20. 16:46
1 2
 11/19 TappancsMancs ***** válasza:

vagy még bérlés


[link]


[link]

2018. febr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 TappancsMancs ***** válasza:

Ja és úgy lenne érdemes mivel ezek drága gépek, hogy mindet bérelni.


Az ablakot meg ne hagyd bukón a fűtött helyiségben, az aggregátor legyen másik szobában és csak ott bukón az ablak vagy résnyire nyitva. Az áramot meg átvinni a szárítandó helyiségbe.

2018. febr. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én egy szuterén helyiség vakolása után egy mobil klímagépet használtam. Egy kis emelvényre tettem, hogy a kondenzvíz egy vödörbe csurogjon (amit naponta 1-2 alkalommal kiöntöttem. A kifújt forró levegőt természetszerűen hagytam a helyiségbe fújni. Minden ajtót, ablakot be kell zárni, hogy felesleges levegő a kültérből lehetőleg ne jusson be. Nem olcsó. Ez persze csak a vakolatba bekevert vizet gyűjti és a vakolat megszilárdulását nem igazán tudja meggyorsítani, mivel széndioxidot nem termel (a kalciumkarbonát létrejöttéhez).
2018. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Győrben találtam a SZETI gépkölcsönzöt, tőlük fogok szerezni ipari hőlévfúvót, párátlanítójuk csak egyetlen egy fajta van. 4-ből 3 ki volt bérelve, így csak egyet tudok kikölcsönözni. 60 m2-re elég lesz az is, napi 1x-2x terveztem én is üríteni a vizet. Köszi a tippeket az ablakbecsukást illetően. Az aggregátor füstjét remélem nem fogja bevenni a fal. A legjobb, hogy most ér el minket ez a nagy minusz hullám, úgyhogy fel kell kötni a gatyát fűtést illetően. Szerencse, hogy jó a szigetelése az épületnek.
2018. febr. 25. 19:00
 15/19 A kérdező kommentje:
Uraim. Túl vagyok az első napon és nincsenek jó híreim. Aki olvassa ezt és hasonló helyzetben van, neki mondom: ez nem járható út. Kibéreltük az aggregátort. Ment is szépen, otthagytuk had dolgozzon. Lakásno kívül nem lehet elhelyezni egy ilyen eszközt mert ellopják. A benzin füst pedig rohadtúl beütött. Azt hittem nem lesz ennyire súlyos, sajnos akik válaszoltak a kérdésre ők sem gondolták, hogy ez ennyire kemény lesz. A szárítás az ment valamennyire. Nem sok vizet szívott le, de ez egy ilyen teszt nap volt, nem ezen van most a lényeg. Nagyon káros hatásai vannak a kipufogó gáznak. Parkinzon kórt és Alzheimert is okozhat. Most én kb 30-45 percig éreztem a hatását és nem olyan erősen, mert közben szellőztettem és mentem a friss levegőre, de a munkások akik jönni fognak majd ők fogják megszívni a legjobban. Pláne ha beveszik a falak. Ha biztonságosan tudod tárolni odakint, akkor hajrá no problem, de egy ilyen sűrűn lakott helyen mint Győr, ráadásul Szigetrész sem arról híres, hogy kevés a bűnözés. Szóval aggregátor és a társasház nem jó kombó, óvaintek mindenkit ettől. Valahonnan szerzünk áramot és haladunk tovább más úton...
2018. febr. 26. 21:57
 16/19 Alain Delon ***** válasza:
Én meg sem próbáltam volna az aggregátort. Zárt térben egyenesen eszetlenség.
2018. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Még szerencse, hogy előre leírtam milyen aggregátort fogunk kölcsönözni, senki nem írta, hogy "NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE". :-)


Most sikerült a kivitelezőtől áram kérni az ideiglenes elhelyezett áramforrásról, ami az épület előtt van. Egész éjszaka ment egy elektromos ipari hőlégfúvon, alig várom, hogy megnézzem mi a helyzet.

2018. febr. 28. 06:50
 18/19 Alain Delon ***** válasza:
Ne is haragudj, de külön el kéne mondani, hogy mivel jár egy egy helyben, folyamatosan üzemeltetett belsőégésű motor?
2018. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem haragszom :-) korábban kérdeztem is, hogy van-e valakinek ötlete a füst elvezetését illetően, plusz elég-e a nyitott ablak alá elhelyezett aggregátor. Nem érkezett rá válasz.
2018. febr. 28. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!