Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy 20 és egy...

Mennyibe kerül egy 20 és egy 40 négyzetméteres beton plac létrehozása?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 5. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy tudsz-e betonozni..
2018. ápr. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez enge is érdekelne. Engem nem csak a beton ára hanem mindenestül a létrehozása mert semmit se tudok róla.
2018. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

20 m2 vastagságtól függően (pl. 10cm vastag sztem kell) lesz 2 m3 beton. Nem tudom az árakat most, de ez legalább 40 ezer ft. Ez alá sóder kell legalább 10-20 cm szintén, annak tüzépen kell megkérdezni az árát. Ezekre természetesen még jönnek a kiszállítási árak, a munkadíjak.

De pl, ha van betonkeverő, akkor meg lehet csinálni olyan 250 literesben 8 keverésből is + erre még számoljunk tömörödési tényezőt, tehát +25%, tehát +2 két keverés.

Ahhoz kell rendelni szintén sódert, víz van otthon, vagy kútból vagy vhonnan meg kell oldani, cementet venni kell (víz/cement arány olyan 0,3 az ideális, sóder a cement 6x-sa kb) és így szépen megkeverni, bedolgozni.


Ha nem láttatok még betont totál, akkor nem érthető a leírás nagyon, de lehet, h itt-ott hibáztam is, vagy hülyén írtam le, majd kijavítanak a többiek. :) Ez egy alapnak talán nem olyan rossz leírás. :)

2018. ápr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a 40 000 érthető volt. a vastagságot nem tudom, de ugy tudom az szakmai kérdés, 20 és 40 nm-nél is van egy ajánlott vastagság, hogy ne törjön saját magától ketté, igy a mennyiség nagyjából fix. engem cakk pakk érdekelne az egész mert ha 40 ezer a minimum és ebben a sóder még benne sincs akkor lesz 50 ezer legalább vagy 60 szálitással együtt s lehet erre jobb rászánni egy szakember néhány órás munkadijját mint kisérletezni. Zsaluzásnak is vannak fortélyai, épitési hulladékra nem tudom rá lehet e betonozni, törött tégla, stb. sorolhatnám. mennyi lehet (tételesen felsorolva) minenestül együtt? Alapozást ásni elvileg nem kell, mert mobilgarázsnak lesz s ott ép jobb ha kiemelkedik a földből mintha egy szintben van a földel hogy a csapadék ne folyon bele ha kicsit lejjebb sülyedne.
2018. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6*6 méteres garázs lenne gondolom erre a 40 nm jó közelités.
2018. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Láttam 2 embert betonozni s rákérdeztem.

400 000 Ft-ot mondtak 20 nm-re

10 cm vastagot ajánlottak.


Mondjuk ebben minden benne van, zsaluzástól a betonkeverő bérlésig anyag munkadij minden egybe.

2018. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!