Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ismer valaki olyan tetőfedő/bu...

Ismer valaki olyan tetőfedő/burkoló anyagot, ami fehér, vagy nagyon világos színű?

Figyelt kérdés

Egy nyaralón szeretném kicserélni a tetőt és a családban felvetődött, hogy legyen fehér, mert az milyen jól visszaveri a napsugarakat nyáron és nem lesz olyan meleg.

Nézegettem, de nem találok semmi fehéret, max. világosszürkét.

Tudna valaki mégis?

Vagy tegyünk rá akármit és fessük le fehérre?

Ez nagyon vad ötlet?


2018. ápr. 17. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Hullámlemez,trapézlemez kapható szinte bármilyen RAL színben, így fehérben is. Fontos: a szín nagyon-nagyon minimálisan befolyásolja mennyire melegszik fel a tetőtér, hanem jó hőszigetelés kell és kiszellőztetés.

Lehet félreértettem, de a kb.3-6m magasan lévő tetőfelület miért zavar, mennyire meleg? Bocsi, lehet hülye kérdés.

2018. ápr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem értem, ez nem a színen múlik, hanem a szigetelésen, ami a plafon felett van.
2018. ápr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocsássatok meg, valóban nem írtam le a lényegét, de nem tudtam, hogy ez fontos.

Ennek nincs padlása, ez egy 30 m2-es faház, ahol a tető a plafon.

2018. ápr. 18. 07:31
 4/5 anonim ***** válasza:

#1.vagyok: Így még rosszabb a helyzet, mert több munkával és költséggel jár ezt a felmelegedés problémát megoldani, mert a tetőben kell megoldani minden hőszigetelést és kiszellőztetést,amit az elején írtam.

A tetőhéjazat cseréje önmagában nem fog segíteni.

Ha érdekel, leírom mit kell csinálnod. :D

2018. ápr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4

Kedves 4-es, megköszönöm, ha leírod!

2018. ápr. 18. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!