Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hozzávetőlegesen mennyibe...

Hozzávetőlegesen mennyibe kerül egy 280 nm-es házhoz talajszondás, geoterm fűtésrendszer kiépítése?

Figyelt kérdés
Fűtés/passzív hűtést és melegvíz ellátást is ezzel szeretnénk megoldani. A házban padlófűtés van kialakítva.

2018. ápr. 24. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Aki ilyen extra fűtést szeretne ,az ne itt érdeklődjön,ne sajnálja a pénzt ehhez értő mérnöktől.
2018. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aki csak okoskodni szeretne, az látogasson más fórumokat, ahol ezt értékelik... Vannak itt sokkal okafogyottabb kérdések is, ahová az ilyem jellegű válaszok is valóak.
2018. ápr. 24. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
6-7 mila.
2018. ápr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó a Gyula sacca.

Tervezéssel, bányakapitánysági engedéllyel, régésszel, szondafúrással, faláttörésekkel, néhány fan-coil-lal, vezérléssel, munkadíjjal, tokkal vonóval körülbelül reális.

A nyári hűtést nyilván nem a padlóval akarod megoldani.

Ha falfűtésed is lenne, az oké lenne hűtésre.

Nekem még radiátorom is van és egy 10 kW-os Wiesmann hőszivattyúval hűtök-fűtök-HMVzek a 2 db 100 méter mély talajszondáról.

De akár el is jöhetsz megnézni, ha érdekel.

2018. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

"Aki ilyen extra fűtést szeretne ,az ne itt érdeklődjön,ne sajnálja a pénzt ehhez értő mérnöktől."


A mérnök szívesen megtervezi neki, és szakmai téren tanácsot ad.

Én viszont a TAPASZTALATAIMAT is el tudom mondani neki.

Ezt a mérnök nem tudja.

És én ingyen adom.

És még értek is valamicskét a termodinamikához.

2018. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a VÁLASZOKAT! :)

Igen élnék a lehetőséggel, írtam privátot!

2018. ápr. 25. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól mondják, 6-7 milla egy ilyen projektnél az alap, de függ a helyi környezeti viszonyoktól, az adott rendszertől márka/típus és persze a kivitelezői oldal. Lehetnek eltérések akár 1 milla is, volt már úgy, hogy kiszámolták pontosan és kicsivel több lett, szerintem, ha 7 millából tényleg megúszod A-Z-ig az már jó.
2018. ápr. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!