Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki lehet szedetni a szennyvíza...

Ki lehet szedetni a szennyvízaknát és máshova beköttetni? Ha igen, mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés

Vidéki házunk nincs bekötve a szennyvízhálózatba. Csak meg van csinálva az akna, az van a hálózaton. De mivel nem használtuk a házat, még onnan a vizesblokkunkig hiányzik a cső.


A gond, hogy az akna a szomszédunk telkén van. Annak idején megengedték, hogy ott legyen, náluk menjen a cső is. De erről nincs papírunk. Ők pedig azóta eladták a házat, új szomszédunk van.

Az új szomszéddal még nem beszéltünk erről, keveset is láttuk még őket, de eddig nem tűntek túl kommunikatívnak, barátkozósnak, inkább fordítva. Nem vagyok benne biztos, hogy bele mennének, ha most be akarnánk tenni azt az összekötő csövet..., főleg, hogy csuda díszkertet varázsoltak már oda...


És már mi is úgy gondoljuk, tisztább lenne, ha a saját telkünkön lenne a cucc. Ehhez csak az aknát kellene tőlük kiszedni és hozzánk betenni.

Viszont mivel ez már a szennyvízhálózaton lévő dolog, gondolom a szennyvizesekkel kell ezt végeztetnünk!??

Vajon megcsinálnák?

És mennyibe kerülhet?

Lehetséges, hogy utat is kéne bontani, mert úgy tudom az út közepén megy a vezeték...



Van valakinek ilyen jellegű infója, tapasztalata?



2018. ápr. 27. 08:54
 1/7 A kérdező kommentje:
(Vagy, így, hogy már a szomszédnál van az akna, köteles megengedni, hogy az összekötés miatt feltúrjuk a díszkertjét? Igazából ezt már mi sem igazán akarjuk, de köteles lenne?)
2018. ápr. 27. 08:55
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lenne köteles. Menj az önkormányzatra, ott majd tájékoztatnak.
2018. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért nem vele beszéled meg először?

Ha pedig ez után elutasító lesz,hogy már pedig ő abba nem egy bele,hogy te feltúrd a gondozott kertjét,akkor nem tehetsz semmit ilyen formában.

Az a megoldás,ha csináltatsz egy másik csatorna rákötést akna nélkül.

Ki hívod a csatornázási céget és egyeztettek,hogy hol legyen az új csonk.Ez után összehangolva mind ketten kiépítitek a rendszert.Ők megcsinálják a kiállást, ti pedig rácsatlakoztok.

Miért fontos az akna?Ez jóval megnöveli a költségeket.

2018. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

A szennyvízhálózaton csak csővezeték van, akna nincs. Ehhez a vezetékhez kell a lakásból kijövő vezetéket csatlakoztatni. A szerelő intézi az engedélyeztetést is.

A régi aknába menő csövet egyszerűen kiiktatja. Ehhez nem kell a szomszéd.

2018. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehetséges akkor, hogy nem szakszerűen fogalmaztam, sőt biztos. Nem vagyok szaki, megpróbálom körülírni, mire gondoltam:


A magánterületen elhelyezett, függőlegesen földbe süllyesztett (kb. 1,5 m hosszú) betongyűrűre gondoltam, mint szennyvízakna. Akkor lehet ez nem is "akna", csak én gondoltam annak?


Tehát a szomszédoknak van egy ilyen, vasfedéllel letakarva... ebbe ömlik bele az adott ház szennyvize, és rögtön folyik tovább, mert az alján ott a nagyobb átmérőjű cső, ami kint az utcán az úttest alatt haladó hálózatra csatlakozik....


Nekünk csak ez a betongyűrű van meg a hálózatra csatlakozva, azonban még sosem kötöttük rá valójában a szennyvizünket, mivel nem használtuk,nem éltünk ott. És mindent tetéz, hogy ez a betonobjektum a szomszéd telkén van. (Előző tulaj simán megengedte.)

(Mostanival nem akarunk vitába keveredni. Lehetséges, hogy még le sem esett neki, hogy az a mi aknánk az ő telkén. Ha előjönnénk, hogy feltúrnánk a kertjét a rákötés miatt, csak felhívnánk a figyelmét, hogy az ő területét használjuk.... Egy egyszeri kiásása a betongyűrűnek talán még nem jelentene neki gondot, mert azzal nem bolygatnánk meg sok mindent...)

2018. ápr. 28. 09:20
 6/7 A kérdező kommentje:

De egyébként hogy is van ez? Lehet ezek szerint úgy is a hálózatra csatlakozni, hogy nincs ez a betongyűrű??? A házból egyenesen bele az út alatti vezetékbe, anélkül, hogy bárhol rápillanthatnánk?


Nincs annak a betongyűrűnek valami szerepe?


Például hallottam már olyat, hogy egyeseknél hirtelen esőzésekkor úgy megtelik vízzel a szennyvízhálózat, hogy a fürdőjében folyik vissza a cucc... Esetleg egy ilyen esetben ennél a betongyűrűnél lehetne cselekedni, nem?

2018. ápr. 28. 09:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Hagyd már azt az aknát ahol van.Simán köttess egy új vezetéket a csatornázási cég vezetékére egy tisztító nyílással.Írtam már,hogy felesleges az akna.
2018. ápr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!