Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beleszámít egy mobilgarázs,...

Beleszámít egy mobilgarázs, vagy épített garázs az alapterületbe? Beépíthetőségi % elég kicsi, mert külterületről van szó, viszont a neten hol egyik oldal ezt írja, hol azt a garázsról.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 30. 14:27
 1/5 anonim válasza:
Szerintem nem. Garázst utolag is épithetsz, attol a ház alapterülete nem változik.
2018. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kis százalékból azt gyanítom, zártkert. Igaz?
2018. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Külterületről lenne szó, ahol elvileg 10% a beépíthetőség.
2018. máj. 1. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pont most jártam körbe a témát, a jelenlegi építkezésem miatt: Igen beleszámít, azaz a beépíthetőséget és a zöldterületi mutatót is csökkenti.


Mindegy, hogy a garázs tégla, fa vagy csak egy kocsibeálló, jogilag egykutya.


Ami számít, az a helyi Önkormányzat. Nálunk pl. (garázs esetében) szemet hunynak a zöldterületi mutató és a beépítettségi % felett, ha azt a szomszémdok elfogadják. Amíg nincs feljelentés, az Önkormányzat nem ellenőriz, nem cselekszin önállóan.

2018. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az építészem figyelmeztetett engem is: minden beleszámit aminek teteje van - garázs és a szaletli is.
2018. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!