Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell-e építési engedély az...

Kell-e építési engedély az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Vettem egy régi kis házat aminek a hátsó része (kb 1/3-a leomlott még korábban - egy korábbi nem magyar albérlő a szarufákkal kezdett el télen tüzelni...)Amikor a házvételnél kikértem a térképmásolatot akkor a ház még teljes egészében állt.Most a romot elvitettem és szeretném az eredeti állapotot visszaépíteni természetesen új anyagokkal de ugyanoda.Kell nekem tervező és engedély után mászkálnom?

Köszi mindenkinek.



2018. máj. 2. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedély, de szükséges e-napló és az összes többi hozadéka.

Vagy megcsinálod csendben és, ha nem szól senki akkor elcsúszott a dolog okosba'!

2018. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még annyival kiegészíteném hogy kb 4x5 méteres helységről van szó a fal magassága azt hiszem 2.50 lesz.Ennyi
2018. máj. 2. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel a térképen rajta van az épület, tehát engedéllyel épült, én biztos nem vennék a nyakamba mindenféle plusz terhet, hanem megépíteném és kész.

De nem állítom, hogyha elkezdesz utánajárni, nem az lesz, amit az 1-es leírt.

2018. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Épitsed újra a régi szerint,A kutyát sem fogja érdekelni .

1 jó kőműves kell,semmi más .

2018. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eleve nem engedélyköteles (csak bejelentés köteles), de odahívsz egy kőművest a kutyát nem fogja érdekelni hogy enaplozol vagy sem.
2018. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"(csak bejelentés köteles)"

Még csak be se kell jelenteni, mint ahogy írtam is e-naplót kell nyitni (annak minden mellékletével).

2018. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még azt is rá lehet fogni, hogy melléképület.
2018. máj. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.
2018. máj. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!