Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Újépítésű társasház esetén a...

Újépítésű társasház esetén a lakáskönyvben szereplő tételeket kivel ellenőriztethetjük le?

Figyelt kérdés
Hamarosan elkészül az épülő lakásunk egy társasházban. Nemrég kaptuk meg a lakáskönyvet, melyben ugye az összes tétel fel van sorolva árkülönbözetekkel. Van nagyon sok olyan köztük, amit nem tudunk honnan leinformálni, hogy az tényleg annyi-e vagy nem lehetett volna esetleg olcsóbb. (Pl. burkolás ktg-ek, tolóajtó-különbözet, + elektronikai kiállások, stb.) Ezt csak műszaki ellenőr csekkolhatja, vagy nyeljük be az építtető árait?
2018. máj. 4. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hee?

Nem egyeztettetek előre?

2018. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már a te lakásodra vonatkozó tételek, vagy egy egységár listát kaptál? Ha utóbbit, akkor azzal nem tudsz mit kezdeni, vagy elfogadod az abban rögzített árakat, vagy nem kérsz módosítást. Esetleg lehet alkudni, de nem nagyon szoktak belemenni.
2018. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Utólag? Ezt nem is értem... Kértek módosítást, megkapjátok rá az árajánlatot, elfogadjátok, ennyi. Előre nem egyeztettétek? Akkor az öreg hiba.

Mondjuk azt sem értem, hogy például mi alapján reklamálnád meg a burkolás költségeit. Valaki 1500Ft-ért dolgozik, valaki 5000Ft-ért. De a kivitelező vállal felelősséget, illetve garanciát a munkájáért, nem te. Gondolod, hogy egy műszaki ellenőr nem találkozott már százféle árazással? Vagy gondolod, hogy ő egy fix árszabást venne alapul? Nonszensz, igazából nem is tudom, hogy mire gondolsz.

2018. máj. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!