Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A villanyszerelő vagy az...

A villanyszerelő vagy az épületgépész technikus a nehezebb képzés? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Épületgépész technikus sokkal nehezebb képzés, a villanyszerelőhöz képest? Felnőtt oktatásban 2 éves okj -n estin, mind a kettő


Melyiknek van több értelme elvégezni?

Melyikre nagyobb a kereslet?

Tudom mindkettő jó, csak informálódok, h mégis melyiket lehet jobban hasznosítani, mennyivel nehezebb a technikus.


Melyikkel jobb, egyszerűbb egyéni vállalkozást indítani kicsiben?


Légyszíves olyan írjon, aki ért ezekhez a szakmákhoz.


Köszönöm szépen!



2018. máj. 6. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Asztalosként 20 éve dolgozom az építőiparban, az a helyzet, hogy mindkét említett szakmában találkoztam már sok olyannal, akik éppenhogycsak kijönnek hó végére a pénzükből, és olyanokkal is, akik felfoghatatlan pénzeket keresnek... nagybátyám éves keresetét visszaosztva 50.000ret keresne naponta ő villanyszerelő, az unokatesóm meg 2000ret keres óránként alkalmazott villanyszerelőként. (Ezek még nem is a jól kereső villanyszerelők)

Nem azon múlik, hogy melyik a "könnyebb" az iskolában, hanem, hogy szereted e amit csinállsz, értesz e hozzá, és persze, hogy el tudod e adni magadat...

Én pl asztalosként évi 12-15milliót keresek(ami tisztán az enyém)... az alkalmazottjaim közt meg van aki már 10 éve az alkalmazottam és most is csak 140ezret utalok neki havonta... pedig mikor én 10 éve asztaloskodtam, akkor már 2 éve egyéni vállalkozó voltam, ő pedig az alkalmazottam...

Szóval ne az alapján dönts, hogy most szerinted vagy mások szerint melyik az egyszerűbb... nincs egyszerűbb... az az egyszerűbb, amelyiket szereted és értesz hozzá.

Ha utálod, legyen akármilyen "jó" az a szakma, nem leszel jó szakember benne.

2018. máj. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az épületgépész technikusképzés a keményebb, persze csak akkor

ha ebből akarsz megélni.

ezzel a tehnikusival mehetsz b. műszaki ellenőri tanfolyamra is.

akkor már sínen vagy

2018. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyformán szépen lehet keresni mindkettővel, ha!

rendesen kitanulod és szorgalmas vagy.


Kézügyesség és műszaki gondolkodás mindkettőnél alapfeltétel.

2018. máj. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kettőnek együtt van értelme?

Villanyszerelő után egyből elvégezni még az Épületgépészt?

Vagy így akkor egyik vagy másik nem fog hasznosulni?


Köszi.

2018. jún. 19. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!