Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Édesapám asztalos és gipszkart...

Édesapám asztalos és gipszkarton falat épített fel. Viszont a szerkezet nem aluminiumból készült, hanem rengeteg 3-4 centis hosszú lécből amiket 65 és 80-as csavarokkal és 140-es dűbellel rögzített. Ez elég tartós lehet, vagy baromságot csinált?

Figyelt kérdés
Apukám szerint ez a szerkezet erősebb a pár miliméteres aluminium profilnál, de én nem tudom. én szerintem a fa nem erősebb a fémnél és éghető is!
2018. máj. 6. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy fából készült alapvetően nem gond. Nagyon sok ház áll az USA-ban. Viszont ott 2x4"-ből építik, ami kb 5x10cm-es pallónak felel meg. Egyébként látni kéne a vázat, hogy bármit lehessen mondani.
2018. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jah, nem, a válaszfalak itt is 5x valamik, csak a szerkezet ami a téglafalra megy, az épül ilyen vékonyabból és azt dűbelezi.
2018. máj. 6. 18:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg spórolt egy csomó anyag költséget.A gipsz karton mögött mitől gyulladna meg ?
2018. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ezt csináltuk mi is, a ház egész belseje karton. Lesz olyan tartós mint a ház, attól te ne féljél. A kigyulladást sem tartom valószínűnek.
2018. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a szerkezet nem aluminiumból készült, "


Nyugi...máshol sem abból készül.

2018. máj. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!