Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Plafont érdemes polisztirollal...

Plafont érdemes polisztirollal (eps) szigetelni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 8. 23:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Régi vegyes falazatú, fagerendás házról van szó. Kb 5 év múlva cserélnénk tetőt. Addigis a szobák plafonját 50-es polisztirol lapokkal szeretném hőszigetelni. 4 darab, kb 18 nm-es szobáról van szó. Úgy számoltam, kb 60.000 lenne egy szoba felújítása ezzel együtt.

Viszont nem tudom, hogy ha akár meg is tudom csinálni hőhíd mentesen is, nem fog e berohadni fölötte.

Tudom, a legjobb lenne a padlás felől üveggyapottal, de azt csak a tetőcserekor akarom.

Minden észrevételt, tanácsot szívesen várok!

2018. máj. 8. 23:40
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagyis tulajdonképpen ezt most ráköltenéd úgy, hogy 5 év múlva értelmét veszíti a tetőcsere miatt.


Ha így van akkor:

Költség 240eFt

időtartam: 30 hónap fűtés (évente 6 hónap)


vagyis 8eFt-tal kellene csökkentse a fűtésszámlád havonta, hogy megérje.


Nem tudom, hogy most mennyit fizetsz, de ezt kell mérlegelned. A nem szigetelt plafonon jó sok hő elmehet az biztos.

2018. máj. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a padlásra terítenék 10 cm kőzetgyapotot.

Mert:

1. később egyszerűen feltekerem, aztán ha vége a felújításnak visszateszem

2. tudom növelni a vastagságát újabb 10 cm-el bármikor (30 lenne a kívánatos)

3. belülről nem szabad szigetelni, keress rá a google-ben, egy rakás új problémát indítasz vele.

2018. máj. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg álmennyezet, a gipszkarton és a plafon közé szigetelés?
2018. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Epp abból indult ki az alapötlet, hogy több helyen láttam már ilyen megoldást, ahol sikerült hőhíd nélkül megoldani, ott nem volt gond, és több cikket mutattak, hogy milyen hasonló új tipusú megoldás van, bár azok nem eps-el.

Gyapotot a tetőcseréig nem akarok, de mindhárom kommentet köszönöm

2018. máj. 9. 09:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy bárki hőhíd mentesre készüljön egy belső oldali szigetelést. Az biza megszakad az összes fal csatlakozásnál. Gondold végig!
2018. máj. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!