Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Télen miért jó hogy nagyobb a...

Janifake kérdése:

Télen miért jó hogy nagyobb a szellőző rés a cseréptetőnél, hiszen ezzel pont hogy a cserép szigetelő mivoltát iktatjuk ki nemde?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Én szeretném a tetőmet a "tankönyv" szerint kialakítani, tehát a minimum 5cm ellenlécel létrehozott légréssel, megfelelő ereszkialakítással és szarufák közötti szellőzőcseréppel, továbbá megvenni minden kiegészítőt ami a gyártók marketingje szerint ajánlott:)


A tetőfedővel akikkel beszéltem viszont azt mondták a pala tető alól visszabontott lécet(2,5) rakná vissza ellenlécnek és csak a kupás cserépnél szellőzne, a fóliát pedig a csatornába vezetné (nem zárkózott el a cseppentőlemeztől).


Szerinte felesleges pénzkidobás nagyobb szellőzést biztosítani mivel a cserepek között így is úgy is szellőzni fog, és télen szerinte többet kell majd fűtenem ha szabadon jár kell a levegő. Abban egyet értettünk hogy nyáron jobb a nagyobb légrés viszont valószínű lesz klima.


Nyereg tető lesz, egyelőre nem de később padlástér beépítés lehetőség adott lesz. Leier Toscana cserepet néztem ki. Kérdezem hogy télen miért jó hogy nagyobb a szellőző rés, hiszen ezzel pont hogy a cserép szigetelő mivoltát iktatjuk ki nemde?



2018. jún. 7. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerinted egy betoncserépnek milyen szigetelő képessége van...?

Azt ajánlom, hogy figyelmesen olvasd el a cserép garanciális

feltételeit !!! Ha esetleg lesz valami gond a cseréppel,

szakszerűtlen kivitelezés miatt simán megtagadják a károk megtérítését.

Márpedig a 25mm-es ellenléc, és a szellőzőcserép kihagyása eléggé szakszerűtlen.

A csatornába lógatott fóliáról már nem is beszélek.

2018. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké én is a szellőzés mellett vagyok, de mint mondtam meg akarom érteni a másik oldalt is:)

Nem a betoncserép szigetel, hanem az alatta tartott drága gázzal valamennyire felfűtött légréteg, amit ha kiszellőztetek szellőzőcseréppel meg az eresznél az gondolom csak megjelenik a fűtésszámlán?

2018. jún. 8. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a padlásteret szellőzteted ki, hanem a fólia és a cserép közti réteget.
2018. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kikerestem neked :

A tetőhéjazat alatti légrés kiszellőztetése épületfizikai szempontból rendkívül fontos. Nyári állapotban a napsugárzás hatására a cserép alsó síkján akár 70-80 Celsius fokúra is felmelegedhet a levegő. A felmelegedett levegő kivezetése nagyon fontos, hiszen ennek hiányában a hőmennyiség a hőszigetelésen keresztül a belső tér hőterheléséhez nagymértékben hozzájárul. Téli állapotban pedig a páratelt hideg levegő lecsapódhat, átnedvesedéseket és faanyagvédelmi problémákat okozva.

2018. jún. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!