Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezés külterületen, mik a...

Építkezés külterületen, mik a szabályok? Hány % beépíthető?

Figyelt kérdés
Külterületi telket vásárolnék. Ezek között van olyan, hogy sima külterületi telek, van művelés alól kivont külterületi telek, van zártkert, van erdőnek minősített külterületi telek. Építeni is szeretnék majd rá, gazdasági épületnek nevezett építmányt. Van amelyiknél oda írják, hogy 3% beépíthető, van amelyiknél nem. A kérdésem az, hogy 3%-ba mindegyik beépíthető, vagy van amelyik egyáltalán nem beépíthető?

2018. jún. 7. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt helyileg szabályozzák, helyileg kell érdeklődni.
2018. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
A 3% a zártkerti ingatlanra vonatkozik. A többit hosszú lenne leírni, és nem is biztos, hogy esetedben is igaz lenne. Helyi jegyzőnél járj utána.
2018. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is a helyi hivataloknál kell elsőként érdeklődni. Én pl. zártkerti telket vásároltam, ami vagy hétvégi, vagy nyaraló övezetté lett nyilvánítva, így nálunk 10% a beépíthetőség!
2018. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!