Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zártszelvénybe (40x40) ha...

Zártszelvénybe (40x40) ha hígabb betont öntök, majd bele egy szál 10-es vas, merevebb lesz?

Figyelt kérdés
Kerites fuggeleges zartszelvenyebe gondoltam mert nagyon kileng a 2m magassag miatt. Vajon mukodhet-e ?

2018. júl. 2. 18:11
 1/7 Dave092 ***** válasza:

hm érdekes kérdés. Nem vagyok statikus, de szerintem annak ellenére, hogy a betonnak nagyon kicsi a húzószilárdsága az acélhoz képest valamilyen szinten merevíti biztos úgy pláne ha teszel bele vasat. Csak a sóder szemcsenagyságra figyelj ne legyen túl nagy.Csak természetesen a kiöntés szilárdulás idejére jó lenne kikötni,hogy függőlegesen álljon azt az állapotot vegye fel.


Bár nagyon fura ez a megoldás. Melyik függőleges része ez a kerítésnek? Biztos nincs más lehetőség?

2018. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Keresztbe ezekre a szalakra mennek ra a keresztiranyu zartszelvenyek amelyekre trapezlemez jon.

Es utolag mivel utolag vettem eszre h van egy kisebb kilengese a fuggoleges szalaknak h mi lenne ha megerositenem betonnal vassal belulrol.

2018. júl. 2. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:
nem lesz merevebb,sőt hamarabb el fog porladni.Inkább meg kéne támasztani egy másik zártszelvénnyel 30-40° fokban hozzá hegesztve egy ugyanilyen zártszelvényt.
2018. júl. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Statikus vagyok és nem válaszolok a kérdésre mert mindig lepontoznak itt :D
2018. júl. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gányolás helyett cseréld ki 60 x 40-esre, és nem fog meghajolni.
2018. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

A betont ilyen kicsi keresztmetszetben nem fogod tudni normálisan beledolgozni. Vibrálni kellene.


Én a helyedben írnék a statikus válaszolónak, ő biztos tud segíteni.

2018. júl. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ehhez marhául nem szükséges egy statikus.
2018. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!