Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szennyvíz aknát hogy szokták...

Szennyvíz aknát hogy szokták építeni?

Figyelt kérdés
2018. júl. 21. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Kisméretű tömör téglából felfalazva, és a tetején beton födémmel.

Vagy mire vagy kíváncsi?

2018. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kell-e alap neki mint a házaknak?Vagy csakúgy öntök betont és bele rakom a zsalukőt és kiöntöm betonnal?
2018. júl. 21. 23:05
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem kell alap. Én nem tettem 20 éve, és tökéletes még mindig. Ha most kellene aknát csinálnom, akkor mindenképp egy műanyag tartályt tennék le.

Pl: [link]

Azért nézz szét máshol is, hátha van olcsóbban is. Ez tökéletesen zár, örök élet.

2018. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ma már az se mindegy,hogy teljesen zárt vagy csak részben zárt(ülepítő),ahol lényegében elszivárog a talajba a szennyvíz egy része. Utóbbira nyílván többet kell majd fizetni,mint talajterhelési díjat. Célszerű tehát "teljesen" zárt rendszerűt ahol nem tud elfolyni. Hátránya,hogy gyakrabban kell szippantani, viszont a szippantás mennyiségét le tudod majd vonni év végén a vízfogyasztásból ,így akár nullára is kihozható a talajterhelési díj alapja(és végösszege).


A fentebb említett műanyag akár még jó is lehet. Nem tudom. Teljesen Beton aknát viszont elszoktak fogadni. Alapozás nem árt,hisz ugyanúgy meg tud süllyedni a nagy súlytól. Lehet téglázni is benne, de akkor arra kell számítani,hogy idővel meg fog bomlani a zártság és rendszeresen karban kell majd tartani különben ugyanúgy el tud majd folyni a szennyvíz a talajba.

2018. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
A lemezalap is alap, nem csak a klasszikus értelemben vett sávalap.
2018. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Yay. A belinkelt műanyagra annyi,hogy 25m3-es lenne az ideális(minimum) ,ha nem akar az ember hetente szippantóst hivogatni meg azzal szenvedni,hogy másnap már el lesz öntve a lakása a fincsi szennyvízzel,mert tele a büdöge. Legalábbis egy átlagos 4tagú család havi 10m3 vizet használ és nagyjából ennyi szennyvíz is keletkezik.


A másik ok az,hogy 2-3köbmétert Szippantatni jóval drágább,mintha a legnagyobb 20m3-es tartályt hívná ki az ember.Már csak a kiszállási díjak miatt is.(Nem mindegy,hogy egy menetre vagy 10x kell kijönnie ugyanarra a mennyiségre)


A harmadik probléma,hogy szép ez a műanyag,csak épp bruttó 1,5milla a 25m3-es. És úgy 3,5x7,5métert vagyis a telekből mintegy 26m2-t elfoglal. Vagy legalábbis a nyílásai kikukucskálnak majd a földből ezen a területen.

[link]


Tehát beton. Az a tuti.És biztosan nem fog 1,5millába fájni.Ráadásul jóval több hasznos m2 megmarad,mert az legalább mélyebbre is lehet rakni.(Bár a műanyagot is lehetne ha nagyon akarnánk.)Szóval összességében jóval olcsóbb a beton(szerintem)

2018. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os!


Nem azért linkeltem 2,5 köbös tartályt, hogy olyat vegyen. Lehet nagyobbat is az igényeinek megfelelően. Amúgy meg betonból se szoktak 20 köböst csinálni, és akkor már szippantás gyakorisága szempontjából mindegy.


Tudtommal már nem lehet lyukas téglából ezt kivitelezni, mert tiltja a törvény, pedig azt jó esetben évekig nem kell szippantatni, és abból tényleg elég 2 m3.

Drága a műanyag, de a beton és a munkadíj is drága. Egy 25 m3-es betont aknát se lehet 1 milla alatt kihozni, de nem is tudok olyan kertes házat, ahol ekkora akna lenne.

A legnagyobb probléma az, hogy sok település nincs még becsatornázva.

2018. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!