Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A sima cserép fedés szigetelés...

A sima cserép fedés szigetelés nélkül mindenképp beázik/beázhat? Miért nedvesednek, pudvásodnak a falak, a tapéta?

Figyelt kérdés
Tetőteres, kertes házban, tégla ház, cserépfedéssel, lejtős tetővel. Az egyik tető ablaknál át ázott a fal, illetve már a padláson is találtam egy kis vízmennyiséget. A szüleim elváltak, apám külön építkezik, de én még itt lakom, a lényeg hogy apám ezermester, amúgy villanyszerelő, érti az ilyen dolgokat, ő újította fel a házat is amiben lakunk, felépítette a tető teret. Jól meg lett csinálva, csak az a probléma hogy a tető alatti folia szigetelés szét mállott,illetve a ház szigetelése sincs megcsinálva szóval magasak a fűtés számlák. Na már most apámat nem érdekli már ez a ház, jogosan. Ő azt mondja hogy a szigetelés hiánya miatt csapódik le a nedvesség a falakra, ezért állandó probléma lesz a fal nedvesedés, illetve hogy mivel szét ment a tető fólia már nem védi semmi a tetőt a beázástól. Anyám aki nagyon bután tud hozzá állni dolgokhoz nem érdekli mit mond az apám, s azzal érvel hogy a régi vályogház se ázott be, és a régi tetőtér ami szinte teljesen fabeépítésű volt sem ázott be pedig a cserép alatt nem volt semmi. A pudvás falakat meg nem érti, és a hőszigetelt ablakokkal hozza kapcsolatba. Apám a régi házat azzal magyarázta hogy volt beázás annó csak nem lehetett látni, a vájog be szívta a vizet, a tetőtérben meg salak anyag volt stb. A LÉNYEG hogy nincs fólia a tető cserép alatt, beáztunk, anyám pedig azt nézegeti hol van elmozdulva a cserép.... Mert olyan nem létezik hogy az eső víz bejön ha normálisan vannak illesztve a cserepek. Kérek egy megerősítést tőletek hogy apám gondolkodik jól. Vele is nehézkesen kommunikálok, lusta elmagyarázni nekem dolgokat. Egyébként én magam sem értem, ha egyszer a pór havat befújta a szél régi a tetőn, amire anyám is emlékszik, meg nekem is rémlik... akkor a víz hogy a fenébe ne tudna bejönni a tető miniatűr résein.

2018. júl. 23. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Régi házunk volt régi cserepekkel, fólia nélkül. A hátsó fal ázott, amíg normálisan helyre nem rakták a cserepeket. Ahol nem lehetett normálisan helyre rakni, ott ment némi cement a cserepek közé.

Új tetőnél játszik a fóliázás meg egyéb megoldások, régi tetőnél csak akkor, ha van keret az egészet leszedetni és megcsináltatni - meg hát ugye bele kell kalkulálni, mi van, ha ki kell cserélni az elrohadt gerendákat...

2018. júl. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!