Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen fűtési rendszert...

Milyen fűtési rendszert javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy félkész házam, amit úgy döntöttem, szeretnék lakhatóvá tenni és odaköltözni.

Milyen fűtési rendszert javasolnátok, és mennyobe kerülhet nagyjából azt kiépíteni?

A szempontok:

- a ház vidéken van, egy kis városban

- 2 emeletes, összesen kb. 130 nm

- a nappaliba szeretnék tenni egy kandallót, a pincében pedig el lehetne helyezni egy gázkazánt? Leginkább a gázkazánnal fűtenék, alkalmanként pedig a kandallóba lenne begyújtva, ami szintén az egész kört fűtené. Milyen kandallót és kazánt javasolnátok?

- alapból padlófűtés nem lenne rossz, de az aljzatbeton már lent van, azt nem biztos hogy fel kellene vésni... milyen egyéb fűtőtestek jöhetnek számításba?

- fontos lenne még, hogy a fűtés lehetőség szerint gazdaságos legyen

- nagyjából meg tudnátok saccolni, hogy mennyibe kerülhet mindezt kiépíteni (kazánostól, kandallóstól, szerelvényestől leszerelve)? A gáz be van vezetve a házba.

Kössz!



2018. júl. 29. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A vízteres kandallót elfelejteném.A padló fűtésnek sem vagyok híve,hisz az csak komfort érzetű meleget ad .

Nem marad más,mint a pincébe helyezett kondenzációs kazán .

Természetesen olyan márkát veszel,ami neked tetszik,de nálunk 2 hete helyeztek 1 Immerfas vitrix extra 28 kw os kazánt .Szinte hangja sincs fűtésnél.

Megfelelő teljesítményű radiátorokat kell venni .

Másfél millka,talán nem is mondtam sokat.

Kandallót nem számitottam,de 1 viztres drágább lehet a gázkazánnál is .Csak addig melegít amig ég a tűz bent.Rohamosan tud kihülni.

2018. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerelő beton, vagy végleges aljzat beton?

mert a padlófűtés alá illik 10 cm hőszigetelést tenni (+8cm esztrich), anélkül nincs értelme lecsövezni.

vízteres kandalló azért nem jó, mert áramszünet esetén nem tudod használni, pont akkor mikor alternatív fűtésnek tökéletes lenne.

akkor már inkább sima kandalló.

gázkazánból meg már csak kondenzációs, mást már nem lehet.

2-3 millióval nyugodtan számolhatsz.

2018. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A radiátorokat a legjobb kiépíteni, és ezt a vizet bármivel fűtheted. A legolcsóbb a gáz. A kondenzációs gazdaságos, jó, már csak ez szerelhető be. De, hogy gazdaságos legyen, azt ki is kell számolni és a megfelelő mennyiségű radiátort felszerelni. Ha nem tud kondenzálni, oda a gazdaságosságod. A 130nm-t nem fogod fűteni kandallóval, mert az gazdaságtalan. Max egy részét a lakásnak. De csak addig van meleg amíg rakod a fát. Inkább jobb elfelejteni.
2018. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!