Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A sima mészhabarcs (mészpor,...

A sima mészhabarcs (mészpor, homok) mennyire erös?

Figyelt kérdés

A cementhez viszonyitva mennyivel gyengébb?

Falazáshoz és vakolásához.



2018. aug. 18. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Régen cement nélkül csinálták a vakoló/falazó habarcsot. Elég erős volt, csak kevésbé bírta a vizet, és nem kötött olyan keményre. Lassabban is szilárdul, tovább lehet vele dolgozni.
2018. aug. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én vályogfalat vakoltam belül erősített mészhabarccsal. A neten találtam a receptet valahol. Annyi a lényege, hogy a mosott folyami homok és a mész mellé minimális cemetet kell rakni. 7 éve csináltam, azóta jó, az egyszerű csirkehálós rabiccal szépen tapad a vályogtéglához.
2018. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor ezek szerint jobb nem elhagyni a cementet. Persze belül a vályogfalnak a legjobb a mész,homok ezt én is igy tudom.


Viszont most sima téglafalat rakok és azt szeretném bevakolni. Haszonállatok lesznek benne,szóval erösnek kell lennije,mert a mészhabarcsot könnyebben lerágnák?!


Eddig a falazáshoz ez az arány 3homok 1cement 1mészpor.

Ez megy a vakoláshoz is,ez az arány.

2018. aug. 19. 10:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Mire szeretnél? ELLENTÉTBEN a KÖZHIEDELEMMEL! Lehet vakolni modern vakoló anyaggal vályogra.

Mit szeretnél? Nekem a kőművesem enyhén porló salakbetonra vakolt fel, 5 átmenettel, 1-1 cm-n, fokozatosan kell áttérést csinálni, de mondom tudni kéne mit akarsz, szüleimnél is több fokozattal csinált átmenetet vályogra... Jó hagyjuk a vályoggal kapcsolatos flamewar-t mert már elegem van az önjelölt vályog doktorokból.

2018. aug. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sima téglafalról van szó! Nem vályog!
2018. aug. 19. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:

A cementeset is kicsipkedik, az állatok. Arra ügyelj, hogy legyen vízszigetelésed, hogy ne az miatt dobja le.

Vannak bizonyos ásvány hiányok, akkor az állatok jobban megkezdik a vakolatot. Ezt pótold nekik; nézz utána.

2018. aug. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyél bele cementet, elenyésző összeg az építkezéshez képest, és sokkal erősebb lesz!
2018. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!