Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elegem van, kérhetek pénzt...

Elegem van, kérhetek pénzt árajánlat/költségvetés készítésért?

Figyelt kérdés

Elegem van hogy készítek egy évben 500 árajánlatot és abból összejön 40 munka. Rengetem időm és pénzem megy el felesleges árajánlatok készítéséért. Kedvencem mikor nem is akarják megcsinálni, csak kíváncsiak voltak mennyibe kerül. De olyan is van, hogy ezer helyről kérnek 2 éven keresztül árajánlatot, kitalálják hogy velem szeretnék megcsináltatni, majd besértődnek hogy nem vállalom 2 évvel ezelőtti árakon. Meg mindenkinek azonnal kell.

Egy átlagos árajánlat készítéssel elmegy 3 órám plusz a kiszállás. Kész anyagi csőd számomra, holott rengeteg munkám lenne máshol.


2018. szept. 1. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

A mai világban sajnos be kell vállalnod ezt a "rizikót", mert enélkül sajnos nem megy és neked is biztosíték, hogy nem hasra ütve mondtál egy árat, ami aztán többe van és csak megy a vita.

Egyre kevésbé foglalkoztatnak olyanokat, akiknél egy költségvetés úgy néz ki, hogy "Majd megegyezünk!" vagy "Nem fogunk összeveszni" mert ez nem szakember és komolytalan.

Nincs mese, tudomásul kell venned, hogy ez a munkád része!

Annyit esetleg megtehetsz, (láttam másoknál) hogy kérsz kiszállási/felmérési díjat, amit ha az üzlet létrejön levonsz a számlavégösszegéből és ezt előre is jelzed.

Aki komolyan gondolja a munkálatokat, azt ez nem fogja visszatartani, aki nem azokat ezzel kiszűröd.

2018. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Azért valamennyi rálátásod van, ha oda mész. Kérdezz vissza, miért, maguk mennyit szánnának rá? Két lehetőség van, vagy elkezd hablatyolni, akkor még ő se tud semmit, vagy mond egy kb árat. Aztán eldöntöd. Nem tudom működne-e.
2018. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Persze kérhetsz, de amig a többiek ingyen csinálják, addig elég kevesen lesznek hajlandók fizetni érte.

Így kevesebb ajánlatot kell csinálnod, de arra rá fogsz érni, mert kevés kivitelezési feladatod lesz.

2018. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Én az az ügyfél vagyok, aki azonnal végez az olyannal, aki megkérdezi, hogy én mennyit szánok rá.

Nyilván elmondom az elképzelésemet, hogy egy szerényebb, vagy középkategóriás, esetleg luxus kivitelezést várok, de ne nekem kelljen árat mondanom. Ez ugyanis gyanússá teszi a dolgot, hogy arra az árra fogja tornázni a költségvetést, amit én laikusként kiböktem.

2018. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez pont olyan mint a házvásárlás, 10-ből ha egy komoly. A többi csak unatkozik. Miben utazol, ha nem titok?
2018. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
csőszerelő vagyok
2018. szept. 1. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős a szitu...

Villanyszerelőként vagy ökölszámokkal adok árajánlatot ingyen egy perc alatt. Azaz egy átlag családi ház 10000Ft/m².

Vagy 30000 Ft egy ajánlat készítés.

Sokszor merül fel s kérdés: "Hogy mire fel?"


Kimegyek megnézni a munkát. Vagy órákig halgatom őket mit akarnak, vagy mit nem. + másnál mi volt... ...az unokaöccse vakbélműtétjének teljes elemzése, stb...

A másik típus akinek fingjuk sincs, hogy mit akarnak. Én találjam ki. Utánna magyarázzak el neki mindent részletesen, hogy mit, miért és miért pont úgy és abból. Aztán jön az alkudozás, hogy az olcsónál is olcsóbb legyen. A jó, csak keveseknek kell.

Tehát ott voltam két órát + otthon a gép előtt keccsölök egyet, hogy kikotorjam s legolcsóbb anyag árakat a beszállítók közül. Ha meg van az ajánlat, felhívom. Az + fél óra. Ezt sz időt mind családomtól veszem el. Ezt meg kell fizetni. Mert ezalatt az idő alatt akár villanyszereléssel is foglalkozhatnék éx pénzt is kereshetnék.

Vagy az elfogadott árajánlatokba kalkuláljam bele az el nem fogadottakra fordított időknek a dijját is? Az jobb ha másokkal fizettetem ki eggyesek sz@rrágását?

Természetesen ha elfogadásra kerül az ajánlat, akkor annak az árából kivonom az ajánlat dijját. Szerintem ez korekt.


A mai világban szerintem nem kell bevállalni az ingyen ajánlat készítést. Annyi a munka vállogatni lehetni. De nem vállogatok. Aki megfizeti annak tisztességes áron tisztességes munkát végzek.

Elég kis közösség a mienk. Mi megbeszéltük, hogy mit és mennyiért csinálunk.


Volt idő amikor adtam árajánlatot x összegre. A kolléga aláígért néhány százezerrel. Kérdezem tőle: ...és meg fog állni annyiból?

-Nem.

-?

-Majd kidumálom. Előre nem látható költség, stb...

Az jobb volt? Az korrektebb?

2018. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen kértem már én is ilyet. Mármint árajánlatot. Kaptam is. Központi fűtésre. Még a lyukfúrás is tételesen ki volt számlázva. Aztán vége egy horilis összegre jött ki. Aztán kértem mástól is. Kijött azt mondta x forint egy leállás. Teljesen korrekt így. Nem nyomtatott 15 oldalt megmondta kerek perec az összeget. És jóval olcsóbban mint a másik. Azt hiszem egy profi ember a helyszinen húsz perc alatt fel tud mérni mindent. Az hogy neki ehez hány lyukat kell furni nagyon nem izgat. Az megint más ha egy hatalmas nagy melóról van szó. De családi háznál ahova kell nyolc radiátor oda minek?
2018. szept. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy évben megcsinálsz 500 ajánlatot és profi vagy, akkor bíz azt látnod kell felmérésnél már rutinból, hogy ez kb mennyibe fog kerülni anyagostol munkadíjastól. Nem forintra pontosan de +- 10%. Aztán néha az plusz néha meg minusz. Hosszu távon kiegyenlíti egymást.
2018. szept. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A költségvetés készítés igenis fizetős munka. Ha valaki árat kér csak úgy, meg lehet mondani, hogy kap es becsült, fajlagos árat, ami ajánlatnak nem minősül, de nagyságrendileg erre számíthat. Ha ez oké, és nem mondjuk a negyedére számított,akkor meg lehet mondani, hogy a részletes árajánlat nagy munka, költségei vannak, de pontosabb lesz a végösszeg, pozitív döntés esetén lejön a munkadíjból. Szerintem így mindenki elégedett lehet.
2018. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!