Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nem értem ezt, miért nem esik...

Nem értem ezt, miért nem esik le a tégla? Csak a cement fogja?

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 30. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkoztam, a 12 méter hosszú borospincénk kapcsán, aminek szintén téglából van kirakva az oldala és a teteje boltívesre, ráadásul azon még van egy méteres föld is. 1876-ban épült!:)
2018. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt maga a malter sem épp gyenge anyag, másrészt viszont a tetejét lebetonozták, nem véletlenül.
2018. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A külső sort csak a cement tartja, de beljebb már a téglák is egymásnak feszülnek. A középkori katedrálisoknál sokszor még cementet sem használtak, a boltívekben a kövek a saját súlyukkal szorultak egymásnak.
2018. szept. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Diákkoromban tanultunk boltívet falazni. Több féle van, ha jól emlékszem ezt a típust cukorsüveg-boltozatnak hívják. A trükk a falazásban az, hogy a sorok nem függőlegesek, hanem befele döntöttek, így a frissen rakott tégla egy jelentős súlya nem lefele hat, hanem az előzőre rátámaszkodik. Ez a kétdimenziós felvételen nem látszik. Mi azért raktunk alá mintaívet (romonádot), hogy egyformák legyenek a sorok, meg addig is támasztják a boltívet amíg bekerül a zárókő, amivel öntartó lesz a szerkezet. A másik trükk ami látszik a felvételen, hogy a téglákat körbe rakja a mester, és azon a meleg párás trópusi éghajlaton percek alatt kötésnek indul a habarcs, na meg a tégla is száraz, és kikapja a malterból a vizet.
2018. szept. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az egész egy trükk csak. Kizártnak tartom, hogy így megálljanak a téglák.


A másik meg az, hogy egyet odaüt a kőműves kanállal, és máris törik a tégla? Mi 100 évesnél öregebb bontott téglából építettünk egy objektumot, s a kőművesnek elég sokszor oda kellett csapnia, hogy eltörjön a tégla.


Szerintem itt valami nem egyenes.

2018. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvileg igy csinaljak. Tobb video is van: [link]
2018. okt. 1. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!