Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villany szerelőktől kérdezném....

Villany szerelőktől kérdezném.230 v eleltromos sütőm lesz. A főzőlapot még nem tudom. Külön konektort kell neki kiépíteni? 3x6 os réz vezeték jó mindkettőhöz?

Figyelt kérdés

2018. okt. 25. 22:24
 1/10 A kérdező kommentje:
És a mosógépnek is más vezeték kell?
2018. okt. 25. 22:37
 2/10 anonim ***** válasza:

A teljesítmény (W) is kéne a pontos megválaszoláshoz, abból jön ki hány A-t kell elbírnia tartósan.

A háztartási dugaljak többsége egyébként 16 A-ig van, így ha ilyen kivitel, ennél nem hiszem, hogy nagyobb az áramfelvétele - tehát a sima 2,5-ös réz is elég, a 4-es ha nagyon biztonsági játékos vagy, 6-os már picit túlzás (16 A-hez).

2018. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Erre halál pontos választ csak akkor kapsz ha már biztosra tudod hogy milyen teljesítményű sütőd lesz, meg persze kérdéses hogy a főzőlap hogy milyet akarsz majd.

De elmondom neked hogy sütőnek a 2,5 vastagságú réz vezeték általában elég, pontosabban 3x2,5 és annak közvetlen kell csatlakoznia a kismegszakítóról a sütőre, tehát nincs az hogy összeköttetésben a hűtővel, mosógéppel, más egyéb fogyasztóval. Külön hálózat kell neki. Többnyire 10 Amper kismegszakító elég szokott lenni nekik ez szintén a teljesítményétől függ.

A főzőlap megint más téma, azt is nyilván külön hálózatról szabad üzemeltetni, és azt hozzáteszem csak mert sokan nem tudják hogy hosszabbítót tilos használni, tehát a sütő eredeti gyári vezetékének kell közvetlen a konnektorra csatlakoznia ami csak a sütőé, semmi másé. A régi nagyon régi típusúaknak direkten kellett csatlakozniuk a hálózathoz, tehát nem a dugvillás megoldás hanem anélküli volt az előírás. Újabbaknál már nincs ez, lehet dugvilla, sőt gyárilag rajta is van, de csak mint mondtam külön hálózat.

2018. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem tudom miért, de a németeknél a főzőlap már csak 3x1,5-el van szerelve gyárilag.

konkrétan a bekötésnél 1,5-es vezeték megy a főzőegységekhez.

2018. okt. 26. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A sütőnek 2.10 a kw-ja! Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2018. okt. 26. 06:01
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor a sütőnek jó a fent említett 2,5 vezetèk. Ha dugvillával van gyárilag szerelve, akkor mehet konnektorról. Ha nem, akkor fix bekötèst igènyel.

A tüzhelyek kb: 6kw környèkiek ès 2-3 fázist igènyelnek. 6 ossal kell kötni őket.

A garanciához amúgy is villanyszerelőnek kell bekötni. Ezenkívül soknak van EPH kötèshez kièpített csatlakozó, ezt is be kell kötni.

2018. okt. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nemrég akartam elektromos tűzhelyet venni, a legtöbbnél azt írják, hogy dugaljról nem üzemeltethető, tehát külön vezetéket kell neki kiépíteni. Erre figyelj oda.
2018. okt. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Van dugalja és nem lesz rajta garancia mert használtan vettem.
2018. okt. 26. 07:47
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

Sütő:

1,5mm2 - 16A bizti

egy konnektor elég


Főzőlap

3x1,5mm2 - 3x16A (3 fázis) vagy

6mm2 - 1x32A (1 fázis)

ide egy fedeles kötődoboz fog kelleni


mosógép

1,5mm2 - 16A, egy konnektor


Természetesen mindegyikhez külön-külön áramkör a lakáselosztóból indítva.

2018. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnos nem így működik szabályosan ès szabványosan. Nem jó.
2018. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!