Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ma mennyi ideig tart egy...

Ma mennyi ideig tart egy családi ház felépítése?

Figyelt kérdés
Gondolom több évig, de pontosan meddig? Vagy ezt attól is függ, hogy mekkora a ház amit fel kell építeni?

2018. okt. 28. 17:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Pénz,és szakemberek kérdése.Ahol minden adott,1 év és lehet beköltözni.
2018. okt. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Három hét alatt vállalja az egyik cég az építést. A felső határ pedig nem létezik, rengeteg ház soha nem készül el.
2018. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Három héttel ne nevettess, annyi idő alatt az alapozás szilárdul meg... Valami készház lehet.

3-6 hónap alatt hagyományos rendszerben egy egyszerű 100 m2 körüli családi házat felhúznak.

2018. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Körülbelül hat hónap, de jelenlegi építőipari helyzetben másfél-két év. A szakmeberhiány és az alapanyaghiány miatt.
2018. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Na hogy legyen mit lepontozni. 2006 ban szeptember 16-án kaptam meg az építési engedélyt, karácsonykor már benn voltunk. Igaz még csak a beton volt belül, de olcsóbb volt az albérletnél. Szilveszterkor parkettáztam.
2018. okt. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
21%

5

Az 12 évvel ezelőtt volt, és NEM a jelenlegi helyzetben. A válaszod tehát értelmetlen és nem hasznos.

2018. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Az én kivitelezőm azt mondta, hogy 5 hónap alatt kész lenne, ha lenne elég szakembere, így 10 hónapra merte elvállalni. Normál átlagos földszintes családi ház.
2018. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

#6, Megis miert lenne ertelmetlen? Nem deszkapajtaban eltek akkor sem az emberek.

Tul sok a tenyezo: papirmunka, engedelyek, villany, viz, csatorna, mekkora haz, mibol epul, az osszes munkalatra van rendelkezesre allo ember, anyagszallitas es a komuvesek hany sort isznak munkakezdes elott.

Ha minden adott, 2 honap alatt rohogve fel lehet huzni egy 3-4 szobas fahazat emelet nelkul.

Szerinted tobb evig? Hol lattal ilyet?

2018. okt. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8

Miért? Hol?


Mert 12 évvel ezelőtt nem ez volt az építőipar helyzete, mint most, talán most megérted, mert egyszer már leírtam. Esetleg nézz utána.

Alapanyaghiány van. Szakemberhiány van.


Másrészt:

most fejeztem be egy építkezést, Pest megyében. Minden flottul ment, átlagon felüli gyorsasággal és szervezéssel, és így volt ez MA másfél év. Holott hét hónap elég lenne, de nem, ma ez nem lehetséges.

2018. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8

Egyébként meg lakjon a "röhögve felhúzott 3 szobás faházban", aki akar. Itt normál családi házakról volt szó.


Eléggé belelálok a magyar iparba, és látom, hogy kik építene ilyen fatákolmányokat. Velük soha nem építtetnék, maximum nyaralót. Vannak országok, melyek cégeivel igen. De ezekkel az "asztalos szakmukim van, a tesóm/haverom a segédmunkás, és én is dolgoztam már segédmunkásként más országban ilyen építkezéseken"-alakok ne tákoljanak inkább semmit.

2018. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!