Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elektromos fűtés 100nm házban?...

Elektromos fűtés 100nm házban? Ki mit ajánl? Hűtő-fűtő klíma? Bojlerről üzemeltetett padlófűtés? Vélemények? Többi lent.

Figyelt kérdés

Áprilisig nem kötik be a gázt, 1 hónap múpva költözünk. A házban kiépítet padlófűtés van amit ha bekötnek kondenzációs gázkazánnal használnánk. Addig is elektromos alternatív fűtési megoldásban gondolkozunk.

Ajánlották a hűtő fűtő klímát-akinek van tippel, véleménnyel bombázhat. Milyet éri meg venni, mekkora teljesítményűt, mennyi a géppel a telepítés, h tarifás óra ára, kb havi fogyasztás, számla?

A másik a bojlerrel működtetett padlófűtés? Valóban jó megoldás? Ugyanzok érdekelnek ezzek kapcs mint a klímánál. Olvastam róla h 2-3x drágább havi szinten mint a gáz...ezzel a megoldással akinek ilyen van/volt mennyi egy havi számlája?



2018. nov. 7. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

A bojlert felejtsed el !!

A villany fűtés nagyon drága,bármivel is történjen .

2018. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Alapvető kérdés szerintem hogy mennyi pénzetek van rá, tehát hogy egy viszonylag drága, most nagyobb befektetést igénylő, de hosszabb távon költségtakarékos megoldásban szeretnétek gondolkozni, vagy egy olyanban ami most olcsó, aztán majd havonta fizetitek a villanyszámlát.


Egy átlagos 1000-2000 W teljesítményű elektromos fűtőtestet kb 50-100 forintba kerül üzemeltetni óránként, ez függ persze hogy nappal/este használod főként, illetőleg ki a szolgáltatód, hol laksz. Nem írod hogy mekkora a lakás, ház, hányan vagytok, mi a felállás?


Én per pillanat egyedül élek (néha-néha ketten), azt csinálnám hogy vennék abból a kis classic hősugárzóból annyit, ahány helyiséget fűteni kell. [link]

Ha ezeket mondjuk kombinálva napi 10 órát használod akkor kb. 15-30ezer forinttal nő meg a villanyszámla. Ebből mondjuk le kell vonni azt amit amúgy is kifizetnél gázra fűtés kapcsán és az a valós többletköltség. Kérdés még egyszer hogy mit szeretnél és mennyi pénz van minderre...Ha a legkeményebb téli napokon is egyenletes 23 fokot szeretnél a házban mert mondjuk van egy kisgyerek,vagy egész nap van otthon valaki, akkor az egy más történet...Én úgymond "maradandót" nem vennék (pl.: bojler), azt ki kell választani, fel kell rakatni, rá kell köttetni, és áprilistól rajtad marad. Ha épp erre van pénz akkor persze lehet, és megtartod biztonsági, másodlagos fűtésnek, ha majd egyszer esetleg bármi lesz a kazánnal, vagy leszedeted és eladod, ha erre van energiád.


Összességében én az idő rövidsége miatt mindenképp valamilyen gyors és olcsó megoldásban gondolkoznék, ha odafigyelsz a fogyasztásra meg lehet úszni azt a villanyszámlát annyira nem is vészesen. Attól függetlenül mondom ezt, hogy éppenséggel lehet hogy az ember még meg is engedhetné magának hogy telerakja mobilról vezérelhető elektromos okosradiátorral a házat, de nem biztos hogy ez a legésszerűbb megoldás.

2018. nov. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Amennyiben szigetelt a ház minden helyiségbe olajradiátor kell , marketplace egyéb felület teli van olcsó használtakkal .
2018. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdés, hogy milyen a ház villamos rendszere. 32 amperről nem fogsz villamos fűtést üzemeltetni.

Egy ismerős a norvég elektromos fűtőpanellel akar fűteni. 3x25 amper, külön áramkör a radiátoroknak stb.

Számold ki hány kw kell 100 m2 felfűtéséhez.

2018. nov. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A ház 100nm, újépítésű. 3rétegű nyílászárókkal, 44es okostéglából épült, felfelé is szigetelt. Muszáj a non stop stabil fűtés mert 2 kisgyerek van és december végén születik a 3. kondenzációs gázkazánnal működtetett padlófűtés lenne de a gázosok tavaszig várhatóan áprilisig nem kötnek rá a hálózatra. Így elsősorban ideiglenes kb akármilyen fűtés kell. Klímát mindenképp tervezünk rakatni ezért is gondolkozunk a hűtő-fűtőben. A minap egy villanyszerelő ismerős ajánlotta áthidaló gyors olcsó és egyszerű megoldásként ezt a bojleres verziót. Az hogy bojlert veszek, felszerelem, majd esetleg eladom v meghagyom az nem lenne probléma. Inkább az szempont h valóban hatékony legyen és esetleg havi szinten ne a gatyánkat is az áram számlára fizessük. Ha valakinak kb tippje van h melyik mennyibe jönne ki v havi szinten mi költséget jelentene ez v az a verzió azt szivesen veszem ill bármilyen meglátást ami áthidalná a problémát.
2018. nov. 7. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden új klíma inverteres, és tudnak fűteni. Egy jobb hatásfokú klímával fűtés átlagos időben H-tarifa nélkül is egy árban van kb. a gázéval. Ha egyébként is szeretnétek klímát, a bojleres megoldást elfelejteném, klímával sokkal olcsóbb a fűtés. Viszont 100 m2-t hidegebb nem biztos hogy teljesen kifűt egy klíma, szóval tartaléknak, rásegítésnek vennék 1-2 olajradiátort vagy hősugárzót is.
2018. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs klímám, de most már lesz.

A klíma a legjobb hosszabb távon, ez egyértelmű, JÓVAL olcsóbb a sima benti eszközöknél és hűt is (s nemcsak hűt, párátlanít is, ez nekem speciel hasznos)... De ha nektek nem kell klíma, pár hónapra nem éri meg. Akármilyen jól szigetelt is a ház, mivel ha rosszabbul szigetelt és több lesz a fűtés sima módon, akkor több, nagyobb klíma is kell és az sem olcsó.


Nyilván fogalmam sem lehet, hogy mekkora teljesítmény kell. Az én házam fűtésigénye úgy tizenvalahanyad részére esett egy rendes átépítés, szigetelés után (villanyfűtéshez jól szigetelt ház kell vagy rengeteg pénz), de más tényezők is számítanak.

2018. nov. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

"Minden új klíma inverteres, és tudnak fűteni."


igen, -10C°-ig utána a fagyásveszély miatt egy 2000W-os fűtőszál "olvasztja" nonstop a kültéri egységet.

annyira azért nem költséghatékony az inverteres klíma egy 100 négyzetméteres házban.

2018. nov. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbb középkategóriás klíma már -15/-20 fokig képes fűteni, igen a leolvasztások a hőmérséklet csökkenésével egyre gyakoribbá válnak, de nem non-stop. Fűtésre optimalizált klímák pedig elmennek -30-ig is. Másrészt, hányszor van az utóbbi telek alapján Magyarországon -15 fok? Kb egy héten keresztül, akkor is csak éjszaka. Egyébként ezért írtam, hogy szerezzenek be egy-két olajradiátort is, mert egy klíma hidegben nem valószínű, hogy kifűt lazán 100m2-t.
2018. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Üdv.

Ha, valóban tényleges tapasztalatra van szükséged első kézből, akkor azzal szolgálhatok, több szempontból is, ha klímás fűtésről van szó. Egyrészt két évtizede split klímával fűtök, másrészt a klímatechnikában dolgozok. Sajnos, sokan nem rendelkeznek saját tapasztalattal és talán klímájuk sem volt még, ezt a válaszokban lévő dezinformáció mutatja. Sokan nem tudják, de a régebbi ON/OFF klímák is tudnak fűteni, nálam az első generációs Midea és Gree a mai napig működik és én hűtésre is használom nem csak fűtésre.


A cégnél az elmúlt 10 évben a GREE gyártmányokat szereljük fűtésre, ahol kifejezetten ez az igény. Ez nem véletlen, vannak olyan modellek amelyeket a gyár erre tervezett, ma már csak inverteres kapható ezek a -20 de, akár a -30 fok külső hőmérsékletben is megállják a helyüket. Mivel fűtésre vannak optimalizálva, így van bennük fagyvédelem, tálca és a kompresszor fűtés is, ami a kültériben található. Automatikus intelligens leolvasztással rendelkeznek és nem csak az inverter miatt kicsi a fogyasztásuk, de amit írtak, hogy 2000W-os fűtőszál van beépítve, az sajnos nem igaz. Még 10 klímában sincs ekkora teljesítmény összesen beépítve.


Jelenleg a legysorsabb és a legolcsóbb megoldás fűtésre a split klíma, az osztott rendszerű gépek vannak elterjedve 90%-ban, de persze több fajta légkondi létezik, ami drágább is, pár példa erre: légcsatornás, kazettás, monoblock stb. A split előnye nem csak az olcsóságban rejlik, de ha elköltözöl, vagy eladod a házat könnyen leszerelhető és viheted magaddal, ami pl. egy légcsatornás klímánál elég nehéz. Bármilyen fűtés megoldást nézel, hőszivattyú, napelem/kollektor stb. mind 3 milliónál kezdődik, ha egy korrekt megbízható márkát veszünk alapul. Viszont split klíma esetén 1 millából 5 db kisebb teljesítményű berendezést tudsz venni, terveket nem láttam, de valószínű, hogy nálad nincs szükség ennyire. Ha egy 20m2 körüli szobával számolsz ahol egy 2,5kW-os split van akkor kb. 22 fok esetében a havi számlád 1000-1200 forint körül alakul, ha valóban jól van szigetlve a ház, ahogy állítod, amúgy nálam is ennyi a fogyasztás télen.


A bojleres, infrapaneles és egyéb elektromos fűtési dolgokat felejtsed el! Kitűnő szemfényvesztés és teljes mértékben parasztvakítás, soha nem fogja hozni a marketinges és szájhagyomán útján terjedő eredményeket, mint egy modern inverteres split klíma! Ezt nálunk pl. több száz elégedett ügyfél is bizonyítja akik a jól megtervezett infrapaneles fűtésükre a gatyájukat is ráfizették, és annak is örülhettek, ha néha 20 fok volt a lakásban. Végül, ők is a klímás fűtés mellett döntöttek, és nem azért mert én mondtam vagy bármelyik kollégám a cégtől. Felkerestek, felmértük, megterveztük, kiépítettük és ennyi.


Ugyan, az én házamban is van modern gázfűtés, de még az sem volt bekapcsolva az idén, kizárólag a klímák fűtenek. A havi villanyszámlám 17-18 ezer körül van, egy közel 200m2 háznál, ami csöppet sem nevezhető rossznak, mivel minden fogyasztó benne van nem csak a klíma, 2 hűtő 4 TV, 2 sütő/főzőlap, 2 mosógép, világítás stb. Ezt nehéz felülmúlni, és még H-tarifám sincs :) Persze ezek A+ és A+++ közötti fogyasztók. Akit a prémium klíma érdekel azoknak elsősorban a japán gépeket ajánlom pl: Mitsubishi, Toshiba, Daikin. Persze, ez egy kicsivel drágább. Csak azoknak javaslom a klímás fűtést, akik bírják a légáramlatot amit a klímába épített ventilátor generál, sajnos a légkondi nem radiátor így erre senki ne számítson. A por és az allergének nem jelentenek akadályt, több mint 10 klíma márkát forgalmazunk, amiben található spec. szűrő is. Az általunk forgalmazott gépek mind 4 feletti szorzóval rendelkezik, ez a jósági fok, egyszerűbben fogalmazva A++ hatékonyságú készülékek.

Jellemzően a fogyasztást tekintve ez annyit jelent, hogy 1kW-ból 4kW-ot ad le. A 4kW az hőenergia az 1kW pedig az elektromos teljesítmény, ha forintra nézzük és nem szakszerűen akkor kb. 40 forintból csinál 160 forint értékű energiát, mivel klíma maga egy hőszivattyú.

Megpróbáltam kerülni a szakszavakat és érthetően leírni, remélem tudtam segíteni...

2018. nov. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!