Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért teszi ezt velem a vakolat?

Miért teszi ezt velem a vakolat?

Figyelt kérdés

A kerítés lábazatához vízzáró vakolatot vettem. Tavasszal. Szépen fel is vittem, de mostanra hatalmas, több tenyérnyi darabokban válik le és lent, a járdánál, mintha egy óriás egér berágta volna a régi betonig, pedig a járda kifelé lejt :O(

A kerítés eredetileg +30 éve készült. A lábazata beton, fél méter magasan, már eléggé elvékonyodva, kikopva, törve. Fölzsaluztam és kiöntöttem betonnal. Ezt vakoltam le és most tessék!

Mit csináltam rosszul?



2018. nov. 15. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Bezártad a vizet, az meg ki akar jönni!


A talajból érkező pára a ludas.

2018. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Több mindent is.

Egyrészt a régi betonra rábetonozni nem lesz tartós, ott már nem alakul ki kötés. Vannak műgyantás betonjavítók, illetve be lehet tüskézni, hogy tartósabb legyen a javítás.

Másrészt ahogy írták, a beton nem vízzáró, kapillárisan felvándorol a pára. Ha bezárod egy vízzáró vakolattal, akkor csak annyit érsz el, hogy még hamarabb tönkremegy a szerkezet, mert a benne lévő víz szét fog fagyni. De a jelek szerint már csak maga a nedvesség is elég volt, hogy ledobja a javítást.


Tehát lélegző anyagokkal kellene felületkezelni és szakszerűen megcsinálni a javításokat, megfelelő előkészítéssel.

2018. nov. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rétegenkénti mélyalapozás megtörtént?
2018. nov. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!