Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gabion zajvédő falhoz a...

Gabion zajvédő falhoz a középső rekeszbe milyen törmelék kell, amitől "zajvédő" lesz a fal?

Figyelt kérdés
A sima kő, kavics az tiszta sor a belső és a külső rekeszekbe, de a középsőbe milyen töltőanyag kell, amitől hangszigetel majd a fal?

2018. nov. 18. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen vastag?
2018. nov. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csaladi hazunknak szeretnek majd beton alapos gabion keritest csinalni, es a főút feloli oldalt szerettnem majd megcsinalni ilyen tripla kamrasra, hatha valamennyire csokkenti majd az autok menetzajat. 2m magas lesz, a szimpla oldalak 30cm szeles, a zajvedelmit meg nemtudom pontosan, szerintem 10,30,10 lesz, de lehet szelesebb. Nem igazan astam meg bele magam a dologba, van ido tavaszig es addig probalok ingyen informálódni.
2018. nov. 19. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az elég komoly akadály, szépen szór a két oldala, ami további csillapítás, mire lépsz párat vissza tőle. A talajrezgéssel semmit nem fog csinálni, emiatt a tömege is mindegy, a légkamra csak humbug a spórolásra, a lényeg, hogy annyi legyen a teljes vastagság, hogy ne fújjon át a szél rajta. Pár réteg szögletes kövön már 200Hz fölött el tud kallódni a hang nagyon, több jön át ebből fölötte. A tömege is elég lenne csillapítani a mélyeket, de külön tömegfokozásra nem érdemes törekedni, mert a talajrezgés ha fejre állsz is ott morajlik majd. Persze kétfelé választani a falat sosem ártott, még két diffúzorfelület, sokat jelenthet, lehet spórolni az anyaggal. Méretezni szerintem nemigen kell, hasra az átlag kőméret hatszorosa már biztos több mint elég távolság a két fal közt. Közé szerintem szintén nem árthat egy tízcentinyi záróréteg, amin tényleg sehogy nem fújna át a szél, de ennél többet már hiába akarnánk tenni. A magasság se növelhető a végtelenségig és a talaj is irdatlan jól vezeti a hangot, főleg a durva mélyeket.


Ezt mint akusztikában eléggé szerteágazó tapasztalatanyagot szerzett zenészféle mondom, tehát az említett márkák és megoldások csak mint ismert fizikai jelenségek vannak előttem ilyenkor.

2018. nov. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*hopp, a márka nem fizikai jelenség, gondoltam, hogy túlszerkesztek, de ekkorát? A márka semmit se mond, az átlag marketinghumbugot tudom kiindulási pontnak használni a leírások értelmezésekor. :)
2018. nov. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!