Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Manzárd fűtése, hűtése drága?...

Manzárd fűtése, hűtése drága? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy 10x5 méteres (2m magas) manzárdom van amit fel akarok újitani,két szobája lenne középen elválasztva (fürdő,háló), milyen szigetelés lenne neki a legjobb,nyáron klima közelező,mivel gondolom a tetőzet felmelegszik,illetve ha az 5x5x2 méteres hálószobám télen sok gázt elvisz a fűtésre?

2018. nov. 20. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, drágább persze, mint egy átlagos családi ház, mert általában gyengébb a szigetelés, plusz nincs hőtároló tömeg és még a nap beesési szöge is ront a helyzeten, nincs árnyékolása sem.

Mostanában már úgy tervezzük a házak tetőtereit az új energetikai követelményekre, hogy a szarufák közét kitöltjük kőzetgyapottal (15 cm szaruzat esetén 12 cm szigetelés a tetőfólia belőgása miatt), belső oldalra pedig Lindab Z vagy C profilokat szerelünk, azt is kitöltve kőzetgyapottal (20 cm szelemen + 15 cm szaruzat), aztán utána jöhet a párazárás és a gipszkartonozás.

A tetőt jól át kell szellőztetni, mandzárdnál már 5-8 cm körüli légrés is elkellhet.


Fűtés megsaccolásához egy részletes energetikai számítás kellene a valós rétegrendekkel, méretekkel, ilyet egy energetikus készít neked 15 ezer Ft körül.

2018. nov. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
(20 cm szelemen + 15 cm szaruzat) jav. 20 cm szelemen + 15 cm kőzetgyapot
2018. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A 15 cm kőzetgyapot ma már kevés, főleg úgy, hogy a szarufák vonalmenti hőhidat alkotnak.

Célszerű lenne a szarufákra merőlegesen 5*5 stafnit csavarozni és közé +5 cm kőzetgyapot hőszigetelést tenni. Utána jöhet a fentebb már említett további rétegrend.

2018. nov. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a baj az 5x5-ös stafnival, hogy megmarad a hőhíd, csak ott nem 15, hanem 25 cm lesz a szarufa. Igaz, hogy így már csak pontszerű, de tovább növeli a különbséget a szigetelt és a hőhidas rész között. Ráadásul már nem a 20, hanem a 30 centit közelítjük gyapotból. Persze felújításnál nem kell elérni ezt a célt, tényleg nehéz megvalósítani műszakilag és anyagilag is, viszont ha magas komfort a cél, akkor érdemes erre törekedni.
2018. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi egy régi építésű, manzárdtetős házban lakunk a manzárd részben. Felettünk padlás van. Az én szobám a dél-nyugat közti tájolásban van, tehát a mennyezetem felett van ugyan padlás, de a délre és nyugatra néző ferde falak fölött már a tető van (nem tudom mekkora a légrés. Az ablak egy kicsi 75x75 cm-es bukóablak (a tetőszékbe építve), tehát csak szellőzésre szolgál. Télen semmi gondom nincs, igaz én a hűvösben szeretek aludni, a radiátor az eredetihez képest felére van lekicsinyítve és a szelep alig van nyitva, tehát a hőmérséklete még akkor sem éri el az 50°-ot, amikor -20°-nál szinte folyamatos a cikrogejzíres fűtés. Nyáron viszont, különösen az ideihez hasonlónál, van, hogy hetekig nem lehet aludni benn a hőség miatt, mivel a bukóablak erősen korlátozza a légcsere sebességét. Ilyenkor egy toronyventilátort használok. Ezek alapján azt mondom, hogy a hőszigetelésre kiemelt figyelmet kell fordítani.
2018. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a nyáron csináltunk egy tetőteret, 25 cm táblás kőzetgyapot szigetelés a szarufák között, párazárás, gipszkarton tartó szerkezet építés, és a végén nem gipszkarton hanem 8 cm-es PIR (ami a hűtőszekrényekben is van) hab táblák amikre gyárilag rá van ragasztva a gipszkarton -kerültek fel.

nagyon jól sikerült, a tetőablakok árnyékolása után alig melegedett a padlástér.

2018. nov. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 4!

Abszolút egyetértek!

2018. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt még tegyük hozzá, hogy a nyári felmelegedés elkerülésében van jelentősége a hőszigetelésnek, de ott rengeteget nyom a latba az átszellőztethetőség (kereszthuzat) ablakon keresztül, valamint magának a szerkezetnek az átszellőztetése is. A magasság sem mindegy, mert semmilyen műszaki megoldás nem ér annyit, mint egy jó lombos fa.


Szóval a hőveszteség szempontjából nyomjuk a minél vastagabb szigetelést, a túlmelegedés megakadályozása pedig egy másik történet.

2018. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat,amig nem látjátok át a szerkezetet csak alap ötleteket adhattok,megfontolom amig ajánlottatok,mindenképp egy szakértőt is megkérek hogy nézze át a dolgokat,a szellőztetéssel pedig egyet értek,de van egy üvegajtóm is ami a balkonra nyilik,nyáron ha nyitva tartom ott is jőhet a hűs levegő, apropó, a klimáról mi a véleményetek?ha pl lehütőm 15 percig a szobát s kikapcsolom a szigetelés hány óráig tartja bennt a hideg levegőt ?
2018. nov. 21. 09:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Mivel a tetőtér többnyire könnyűszerkezetes, nincsenek vastag falak és födémek, így nem jó a hőtartása.

Szóval ha lehőtöd a levegőt, kb. addig lesz hűvös, amíg az ki nem cserélődik. Jól záródó ablakokkal, jó légtömörséggel ez viszonlag hosszú idő, de azért 0,5-1 légcsere/órával így is számolhatunk, ennyi időnként cseréled ki a komplett benti levegőt.

2018. nov. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!