Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a feltètele, annak, h...

Mi a feltètele, annak, h magam èpítsem fel?

Figyelt kérdés
A telek meg van,ès csak az èpítő anyagra maradt pènz! Hogyan oldható meg, h sajàt magam èpítsem fel a hàzamat! Termèszetesen szakember bevonàsàval?
2018. nov. 28. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy sem. A nem szakipari munkákban besegíthetsz, gipszkartonozhatsz, festhetsz, hordhatod a sódert.

Viszont egyszerű bejelntési tervek kellenek, kivitelező és FMV kell, építési napló kell, és még rengeteg egyéb is (energia, szállítási költségek, rengeteg egyéb járulékos költség).

Ha szó szerint csak építőanyagra van pénzed, akkor bele se kezdj, mert ülhetsz majd egy halom tégla tetején pénz nélkül.

2018. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van, gyűjtsél még, nem csinálhatod. A "kalákás" idők már elmúltak rég. Még a komád se segíthet, mert valaki rád hívja a hatóságokat aztán a fekete munka miatti bírságra rámegy inged-gatyád.
2018. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen anyagi helyzetben jobban jár aki egy olcsó, felújítani való házat vesz meg.

Van hol laknia, és már senki sem szól bele, hogy mit csinál ott a saját kezeivel.

2018. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon érdekel,hogy lehet-e.Találtam egy linket: [link]
2018. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha belefogsz feketén, elég egy irigy szomszéd és rongyosra bírságolnak. Ha mégis összejön a mű, akkormeg eladhatatlan lesz. Feket ház egy normális (fizetőképes) embernek sem nem kell. Bukod a pénzed.
2018. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
De nem értem ezt a hülyeséget amit ki találtak néhány éve.Most tegyük fel,te felhúzod a házat szakszerűen hivatalosan,védőfelszerelés rajtad van,de ott lenne mindig az FMV amikor te éppen építed a házat,meg mínőség ellenőr ki jönne leellenőrini a házat időnként,de nem a kőműves a szakmád,és nem tudom miért nem írná alá,meg pecsételné le a papírt,meg vállalná a felelősséget az fmv,ha szakszerűen lenne felépítve.Régen nem tudom hogy volt ez az egész hogy kinek kellett aláírní/vagy kellett-e.Amit küldtem linket ebbe is valami ilyesmi volt,nem olvastam teljesen el.Ha nem jönne össze akkor csináld azt,hogy össze haverkodsz egy kőművessel,és nyittok együtt vállalkozást,és így nem szólhatnak bele hogy te mit csinálsz az építkezésen,és összefogtok mint kivitelezők.
2018. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Volt ilyen hogy gyakorlatilag azt építettél és úgy ahogy akartál. 80-as évek vége. Lett is ám eredménye: irgalmatlanul ócska házak, amivel semmit se lehet kezdeni manapság. 200m2 hodályok, amire évi 500.000 nem elég kifűteni. Vacak, porló beton, pince garázs ahova esetleg terepjáróval lehet beállni, beépítéskor elavult nyílászárók...

De ezeket mind elnyomja a nosztalgia emléke. "Régen minden jobb volt!" egy frászt! Sokkal szarabb, csak mindenki lopott mindenhonnan és kéz kezet mosott. Most meg kérik a számlát, a garanciát. Ez nagyon sok embernek nem tetszik, visszasírják az aranykort, amikor a kivitelező bármit megtehetett.

2018. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van igazság abban, amit az utolsó írt, ugyanakkor ha ismered az építési napló "működését", akkor tudod, hogy az nem a rend kedvéért, hanem a büntetés lehetőségéért született! A miértjét pontosan így indokolják, ahogy te is!

A kérdezőnek vagy azt tudom javasolni, amit a többiek is, hogy ehhez még gyűjts pénzt, vegyél fel kölcsönt stb. Esetleg építs a tervezettnél kisebbet, ha az túl ment méretben az elégségesen, ill. számolj utána, hogy mennyit spórolhatnál azon, ha könnyűszerkezetes, ha úgy esetleg kijössz, akkor válaszd azt. Teljesen felesleges a gyermekednek, unokádnak építkezni, mert úgy sem tart rá igényt! Ma már nincs olyan, hogy valaki örököl egy ingatlant, s abba beköltözik, ennek ellenére az építkezési szokásunk (abban felhasznált anyagok és építési technológia) olyan, hogy házainkat ma túlzás nélkül az örökkévalóságnak építjük. Úgy is szétveri, átépíti, de még jellemzőbb, hogy eladja.

2018. dec. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!