Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van egy zártkertem, mi lenne...

Van egy zártkertem, mi lenne ha építkeznék rá?

Figyelt kérdés
A telek 5%-a beépíthető tetszőlegesen és 3000 m2 a kert. Van víz, villany. Mi lenne ha odaépítenék egy családi házat. Aztán ott laknék? Szüleimnél maradnék hivatalosan bejelentve.
2018. nov. 28. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vonták ki művelés alól, csak gazdasági épület kerülhet rá, az igaz hogy 3-10% ban beépíthető, de régebben volt egy maximum ami talán 14-15m² volt. Vagy is egy 300-as telekre 9m² épülhetett, nagyobbra 3%, max 15. De sokat változtak a szabályok, építési osztály segíthet.
2018. nov. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem zavar, hogy az elkészült családi házad bekerülési értéke felét éri, mert külterületi ingatlan, akkor hajrá. 30 milliós háznál garantált a 15M bukó amikor eladod. Ráadásul se biztosítás, se hitel nem lesz rá. Mivel nem lesz hivatalos lakó épület.

Olyan apróságokról, mint közmű, szemétszállítás, hóeltakarítás, útjavítás, ne is álmodj.

2018. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha külön akarsz költözni a szüleidtől, akkor betontuskókra tegyél egy faházat, leszigeteled és kész.

Nagyon jókat lehet kapni nagyon olcsón, a legrosszabb esetben a bontást kell szakemberrel (áccsal, asztalossal) megoldanod és a szállítást. Arra figyelj, hogy az rakja össze, aki bontotta!

Családi házat nem építünk külterületi zártkertre.

2018. nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Még egy rossz hír: pont ezeket szokták feltörni.
2018. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
életem végéig fogok ott élni. Ha betörnek nem érdekel semmi értéket nem tárolok lakásban, meg amúgy is forgalmas utca ez, tele van nyaralókkal és a forgalom is nagy.
2018. nov. 28. 17:04
 6/12 anonim ***** válasza:

#5

Dehogy fogsz életed végéig ott élni, még ha most ezt is hiszed! Majd meglátod, hogy igazam volt!:)

Én mondtam a faházat és fenntartom változatlanul.

Ha ennyire közel van, forgalmas, minden van, akkor ráérsz kivárni míg belterületté nyilvánítják, addig kár súlyos kompromisszumokkal beleinvesztálni!

2018. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jó de a telket is ötödáron vettem, ha úgy nézzük egálba vagyok.
2018. nov. 28. 17:42
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem èpítkezz, magam is ilyenben gindolkodom. De valahol maximalizálva van nm ben is a beépíthetőség pl 5% és max 45 nm. De ez minden helyen egyedi, ott kell megkérdezni. Nem kelk olyen drága házat építeni. Az engedélyek is egyszerübbek és kötetlenebbek.
2018. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Külterületen (régi szoci neve a városok körüli gyümölcsösöknek - zártkert) lakni szívás. De ha ilyen konok vagy, majd saját bőrödön megtapasztalod.
2018. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Életed végéig ott fogsz lakni? Egyelőre még egyedülálló vagy, nem? Lesz egy párkapcsolatod, és a lánynak esze ágában sem lesz külterületre költözni, ahol nincs meg az az infrastruktúra, amire 2-es utalt. Ezért el akarjátok adni, akkor meg bukod az építési költség jelentős részét, ahogy írták. És kiderül, hogy emiatt nem lesz meg az önrész egy belterületi házhoz.
2018. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!