Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit gondoltok erről a fajta...

Mit gondoltok erről a fajta építkezésről? Nem gány? A spanyolok így építkeznek.

Figyelt kérdés

Betonblokkokból építik fel a családi házakat. Nyáron megszülsz benne, télen megfagysz. Rideg az egész, meg olyan mint egy panál lakás vékony valakkal.


[link]


Képeket lapozzátok.


2018. dec. 17. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Szervusz! Azt elfelejted, hogy a spanyol tengerparton közel sem olyan az éghajlat, mint itthon. Kevés a csapadék, sokkal kisebb az éves hőingás. Nézd meg, ebben a pillanatban náluk +15 +20 fok van, míg itt -7. Mediterrán éghajlatnak hívják, arra a néhány napra, amikor +10 fok alá esik a hőmérséklet, nincs értelme a hőszigetelésnek. Nyáron meg átszellőztetnek mindent.
2018. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Télen plusz 10-15 fokban eddig elég kevesen fagytak meg, nincs velük tele a Guiness rekordok könyve. :-)

A hülyék még fűtésről sem gondoskodnak, idióta mediterrán spanyol népség...

2018. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
spanyolok általában légkondival fűtenek, már ha szükséges.
2018. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már párszor Spanyolországban különböző szállásokon. Ami egyezett, hogy egyik apartmanban sem volt fűtési rendszer kiépítve.

Télen is jártam már ott, akkor a leghidegebb hőmérséklet 12 fok volt, ami most nekem kifejezetten kellemes lenne. Ezekre az esetekre ott a klíma fűtő üzemmódja, vagy elektromos kis fűtőtesteket tesznek a szobákba, ami hőkapcsolós, tökéletesen ellátja a feladatát iszonyat vékony ablakoknál és papírfalaknál is.

Nyáron az emberek 90%-a alig van otthon, ha még is, akkor jár a klíma.

Ami engem zavar általában, hogy az apartmanok, lakások közötti falak is papírból vannak, így olyan mintha egy tucat másik emberrel laknék együtt.

Szóval szerintem nem lehet összehasonlítani két teljesen más éghajlati viszonyokkal rendelkező ország építészeti szokásait és gépészeti kivitelezését. Megjegyzem lecsupaszítva egy panel épület sem tűnik elegánsabb kivitelnek.

2018. dec. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök hogy voltatok már Spanyolországban, de én meg itt élek 10 éve. Szóval csak jobban tudom mint ti!
2018. dec. 18. 13:22
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Akkor miért kérdezed? :D
2018. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Ott laksz, és ennyit sem tudsz?!

Szar ügy!

2018. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem tudom feltűnt-e de a linkelt ház némileg "félkész". Pont ugyanígy néz ki egy félkész ház nálunk is...
2018. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De ez elég gány mint minden amit ma általában építkezés néven csinálnak. Viszont a betont is be lehet szigetelni.
2018. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy többszintes háznak látjuk az eddig elkészült szerkezetét.

Fotózzad majd le akkor is, ha készen lesz.

2018. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!