Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Daikin vagy Fujitsu klímát?...

Daikin vagy Fujitsu klímát? (Teljes családi ház fűtésére szobánkénti splitekkel)

Figyelt kérdés

~250.000/db amit szánok rá.

Melyiket vegyem?



2018. dec. 22. 21:51
1 2
 1/11 gabesz147 ***** válasza:
100%

Inkább Daikin, de még inkább Gree Comfort Plus :-), nekem az van, több, mint egy éve, 3,6KW-os, 240000-ből kijött.

Fűtésre (is) van tervezve, én hazaérkezéskor fűtök, fél, egy órát, nem állandó üzemre használom, de állítólag azt is bírja. Hamar ad meleget, később a konvektor.

2018. dec. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Daikini vagy gree
2018. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Meglep hogy nem a fujitsut ajanljatok amugy. Csak mert 10ev garancia van ra ami azert eleg eros mutato.
2018. dec. 23. 21:31
 4/11 Gábor t ***** válasza:
62%
Szia, esetleg hitachi standard,...
2018. dec. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gábor t ***** válasza:
Itt is 10 év a gari de csak -15fokig ajánlott.
2018. dec. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Több ismerősöm beleesett ebbe a csapdába az elmúlt években, mindenképpen japán Daikin, vagy Fujitsu klímát akartak fűtésre. Anno kikérték a véleményem, de nem hallgattak rám, most meg bánják, mert nem az elképzelésük szerinti minőséget kapták.


Sok klímát vettem az évek során, több márkát is kipróbáltam még az on/off légkondik korszakában is fűtöttem velük. Saját rutinra tettem szert, így már nem tudnak befolyásolni. Viszont az elején én is fizettem tanulópénzt, amikor még kevés tapasztalatom volt. A Daikin már nem japában gyártja az EU-ba eladott klímáit, az itthon megvásárolt Fujitsu klímák indonéziában és malájziában készülnek, így egyik esetben sem kapunk megfelelő japán minőséget, mint 10-15 évvel ezelőtt. A régi Fujitsu klímám 10 évesen is halkabb volt, mint a legtöbb mai klíma. A vidéken lakó barátom is befizetett 2 éve egy japán Daikin klímára, kimondottan fűtésre vették, 3 gyerek van a családban, főleg ezért. Neki Daikin szerelők üzemelték be, csak azt felejtették el közölni, hogy ez már nem japánban készült, ami nem lenne baj, ha rendesen fűtene és ha nem lenne olyan hangos a kifizetett 300 ezerért. Én a GREE gyártmányokat javaslom, van -20, -25 vagy akár -30 fokban is üzemelő klímájuk, ami kimondottan fűtésre lett tervezve, én is ilyeneket vettem és nem csalódtam bennük. Bár itt is vannak olyan típusok, amik nem a legjobbak, de fontos még a megfelelő szerelő és minőségi anyagok használata a telepítésnél. Ár és érték arányában a legjobb és 200 ezerből kihozható egy kisteljesítményű klíma, szereléssel és anyaggal együtt. Az első GREE klímám 10 éves, a mai napig tökéletesen működik, hűtésre és fűtésre is használjuk. Daikin vagy Fujitsu légkondit csak akkor vennék, ha rajta lenne a "made in japan" felirat, de sajnos ez még a fél millás klímán sem található meg.

2018. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gabesz147 ***** válasza:
100%

[link]


Kínai, de világelső. Egy kis hangja van az enyémnek, közel van az ablakhoz a kültéri, de nem vészes, és, ahogy írtam, nem sokat használom, mert csak 5 év garancia van rá és félek:-), :-). Ezek a garancia dolgok papíron jók, aztán évek múltával elmagyarázzák, hogy a hiba miért nem garanciális:-).

De megértem a választási gondot, nem egy darab gépet veszel.

2018. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Sz_Agnes ***** válasza:
93%

A helyedben én kihívnék egy daikinos telepítőt meg egy fujitsusat és összehasonlítanám, amit ajánlanak.

Mind a kettő erős japán márka, nem foghatsz mellé vele. A gyártási helyek miatti aggodalamakat én sosem értettem, mert egy ilyen léptékű gyártónak szigorú minőségbiztosítási előírásai vannak, ami nem a Japán lokáción múlik. Akárhol teszik le ugyanazt a gépsort, akármilyen nemzetiségű mérnök nyomogatja rajta az 5 gombot, ami nem automatizált, a hiba mutató ugyanolyan alacsony kell egyen. Egy akárhonnani kínai márkánál tudomásul veszi az emerek, ha valami nem úgy sül el, de egy japán márkánál ez nem fér bele.

Azt érdemes észben tartani, hogy a Fujitsu tíz év garancia csak akkor él, ha van valami kiegészítő fűtésed is. Ez lehet hősugárzó vagy cserépkályha vagy akármi, csak legyen valami, amivel alá tudod támasztani, hogy tartós minusz 20 foknál nem hajtottad agyon a gépeket. Fujitsunál azt hiszem -15C alatt ajánlott kiegészítő fűtés. Borzasztó nagy különbségek vannak amúgy árban és 250e/db-nál lehet, hogy több funkciót kapsz egy Fishertől mondjuk.

2019. jan. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó mennyire belőlem szóltàl.. minden gondolatom leírtál a telepítési aggódalmukkal kapcsolatban..!
2019. jan. 2. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Gree van, ahogy néhány előttem válaszolónak. Tökéletesen elégedett vagyok vele. -25-ig fűt elvileg, de alatta sem állna le, csak a hatásfok csökken. 150-ért vettem plusz 50 beszerelés /db. Keveset fogyaszt, csendes, jó választás szerintem.
2019. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!