Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Amerikában miből vannak a házak?

Amerikában miből vannak a házak?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy amerikaban fából vannak a házak, ez igaz?

2018. dec. 31. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Is.
2018. dec. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Mármint, ha az USA-ra gondolsz, akkor ott valóban, elsősorban a szubtrópusi klímában sok a favázas, hőszigetelő anyaggal kitöltött 1-2 szintes épület.
2018. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
#1 válasza tökéletes.
2018. dec. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

A nagy része valóban többnyire fából épült.

A tehetősebbek azonban ott is jóval komolyabbakat építenek.

[link]

2019. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
pénznyelő című film Tom Hanks-el faház bár egész komoly de millió dolláros házikó legtöbb filmben ezt látni még több szinteseknél is be is lehet menni a falba, de gondolom van téglából, acélvázas, és többnyire favázas könnyűszerkezetes(nekünk egy szoba van fémvázasból, és azt mondták az amcsiknál inkább fából,mert ha tornádó elviszi, nem üti őket annyira agyon, de a felhőkarcolók acélvázasak, vagy vasbeton, üveg, stb, szerintem pont az USA ahol aztán mindenből
2019. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
5ös jól leírta.
2019. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Az elso tokeletesen valaszolt.

A 2 # valaszolo annyiban tevedett, hogy nem a szubtropusi idojarasu USA allamokban jellemzo, hanem mindenhol.

4# altal beirt link egytol egyig fabol epult hazakat mutatnak, es ezek a kis "fahazak" a helytol fuggoen ernek 4-16 (vagy tobb) milliot. Dollarban.

Otoske. Nincsenek vasbeton felhokarcolok :D nem birnak el a sajat sulyukat, ugy a 80.emelet utan osszeomlana a vasbeton suly alatt. Alapozasnal, es az elso par szintnel hasznaljak csak. A fa epuleteket pedig a regi idokben az egyszeru elerhetoseg miatt haznaltak, manapsag pedig az ara es egyeb elonyei miatt hasznaljak, nem azert, hogy ha a tornado elviszi, akkor nem uti agyon a tulajt. A 289 km/h sebessegu szelnel a kint setalgato embernek tokmindegy, hogy agyonuti-e valami, vagy a szel csapja szet a falon. Es ez a szel a teglahazat is szetszedi, tehat akkor inkabb fabol ujat epitenek, mert lehet, egy ev mulva megint hurrikan jon, es akkor a fa legalabb olcso. A foldrenges miatt pedig behozhatatlan elonye van a fanak: mig egy 4,9-es foldrenges ket falut erosen megrongalt es 72 haz tonkrement Magyarországon, addig itt, a szinte evente levo 5.6-5.8-as erossegu foldrengesek nagyon enyhe karokat okoznak a "fahazak"-ban, tobbnyire -ha egyaltalan serul valami - a kandallo teglakemenye szokott megrepedni. Maga a haz (es a felhokarcolok sem) tobbnyire meg sem rezzen, mert a fa rugalmas, mig a tegla egyreszt mas szerkezetu falat ad, masreszt nem rugalmas.

Azt, hogy egy haz fabol epul, ne ugy kepzeljetek el, mint egy vikendhazat Magyarországon.

2019. jan. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
...es a kandallo teglakemenye a hazon kivul fut a tradiciok szerint, tehat a haz nem serul :)
2019. jan. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

5 vagyok

mindenttudó bölcs 7-es!

nem saját gondolat, pofi könnyűszerkezetesek mondták, akik ott kint tanultak házat építeni, ők mondták a faház-agyonüt verziót, persze én hozzá tettem hogy nem üti agyon annyira!

a vasbeton felhőkarcolót meg egy tud csatornán láttam, ami arról szólt, hogy mekkora találmány volt a vasbeton, és hogy milyen magas házakat tudtak belőle építeni, gondolom nem 120 emeletest...

és igen...legtöbb infó filmekből,pl matrix amikor bent a falban menekülnek Neo-ék

vagy a hal. fegyver 3 ott lehet látni, egész társasházakat faszerkezetből, sorolhatnám estig a "faházas" jeleneteket.

2019. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5# 9#

Tisztazd magaddal, hogy mit jelent a "felhokarcolo" szo. A vasbetont NEM hasznaljak, max 5-8 szintes fold alatti melygarazsok epitesenel, foldrenges-biztos "gorgok"-kel, mint a hidaknal.


Az altalad ismert "pofi könnyűszerkezetesek" jopofik lehetnek, es valszeg azt is mondjak neked, hogy menj ki a sarokra es nezd meg, hogy ott vannak-e.

En itt elek. "Fahaz"-ban. Es dolgozom egy epulet 32. emeleten, ami hala az egnek, "csak" acelszerkezettel rendelkezo haziko, fabol (pl gerendakbol) keszult falakkal es fodemmel. Es a legutobbi 4.9-es foldrengesnel kilengett, de semmilyen kar nem keletkezett. Amikor otthon vagyok, a ketszintes (fa)hazamban meg sem erzek szinte egy ekkora foldrengest. Mert fabol van, de a foldrengesek miatt, es nem azert, hogy senkit ne usson agyon.


Gondolkodj! Ha a fejedre esik egy franciaagy a masodik emeletrol, akkor ugyanakkora esellyel halsz meg, mintha egy teglahaz omlana rad. NEM ez az ok, amiert fabol epulnek itt a hazak, hanem a fa ara, es a foldrengeskori rugalmassaga.

2019. jan. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!