Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell-e építési engedély a...

Kell-e építési engedély a következő esetre?

Figyelt kérdés

Üdv,

Nehezen igazodok ki a jogszabályon. Alapvetően 75 nm-es, másfél szobás családi házhoz folytatólagosan szeretnék hozzá építeni plussz egy szobát, 4*5 nm-est. Ehhez kell-e építési engedélyt kérnem? Innen-onnan hallottam, hogy 25 nm-ig nem kell, de a jogszabály 300 nm-t emlegetett.



2019. jan. 3. 06:48
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Igen, kell. Terveztetni kell, e-napló, földhivatal bejelentés.

Egyébként: komolyabb kár esetén nem fizet a biztosító, nem hitelez a bank, csökken a ház értéke (feketén toldott házat épeszű ember csak piaci ár alatt vesz)

2019. jan. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Most lakóháznál nem építési engedélynek hívjuk, hanem egyszerű bejelentési tervnek, ami teljesen ugyan az. Ahogy az első mondta.

Lakóépületre nincs méretkorlát, minden bővítés engedélyköteles. Amit olvasgatsz, az nem emberi tartózkodásra szolgáló - többnyire állattartó és tároló épületekre vonatkozik.

2019. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Elvileg kéne, de én sem kértem semmit, csak simán hozzáépítettem 4 éve. Ha megbüntetnek vagy lebontatják akkor ez van, nem érdekel, nem tudok mindig minden szabály betartani, nem is lehet.
2019. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
A szabályokat nem tudom, mifelénk nem szólsz senkinek, csak megcsinálod és szevasz. Pont nem érdekel senkit.
2019. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos igen, mi felénk sem törődnek vele, megépítik ahogy éppen kiadja, mindenféle "macera" nélkül. Aztán felnyomja őket a zaj miatt egy "kedves" utcabeli, de nem is kell még ez sem. Bármilyen utólagos reklamációra kinevet a kőműves: Hisz ott se vótunk! Mutassá egy papírt amin a nevem van!


Nem olyan nagy macera egyébként az e-napló. A tervező (építész) segít benne vagy megbeszéled a kőművessel, hogy töltse ő. Csak hát sokan irtóznak kifizetni az ÁFA-t (persze ők verik a legjobban a fazekat, hogy miért olyan, amilyen az iskola-kórház-rendőrség-közút, meg úgy a nagy átlag magyar vállalkozó hozzáállása)

2019. jan. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :) Annyit tudtam kideríteni, hogy 30 nm-ig nem kell terveztetni, csak statikai és gépészeti tervet kell készíttetnem, illetve mielőtt megkezdem a melléképület átalakítását szobának (hozzá van építve a házhoz), szólni kell az önkinél, hogy megnő a hasznos alapterület, pár száz forinttal nő a kommunális adó.
2019. jan. 4. 06:40
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmiképp sem szeretném feketén, csak okosan és élelmesen megoldani... :)
2019. jan. 4. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!