Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen áthidalót válasszak?

KLaji kérdése:

Milyen áthidalót válasszak?

Figyelt kérdés
Tartófalat szeretnék kiváltani 4méteres szélességben. Két pillére lenne támasztva az áthidaló két vége. Az alap megfelelő a pillérek megtartására. A lakás betonfödémes ami felett van egy 4x3 méteres szilikát fal is aminek a súlyát tartaná az áthidaló. A meglévő fal két oldalán párhuzamosan duplázva tennénk az áthidalókat. Milyen áthidalót válasszak?

2019. jan. 6. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Az épitőanyag telepeken lehet venni kerámia áthidalót.

itt kell kiválasztania a megfelelőm méretet.10 cm rá kell a végeknek érni .A mennyezetet alá kell támasztani,és csak az egyik félén kiszedni a téglákat,hogy az áthidaló beférjen .

A réseket be kell malterral tömni,hogy a mennyezet ráüljön .

1 hét múlva jöhet a másik oldal ugyan így .

A 2 áthidaló közt lehet rés,akár 20 cm is .Ide majd hungarocelt kell felragasztani .

2019. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Keress egy statikust!
2019. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Statikus dolga kiszámítani. Mi ekkora nyílásnál 2 acél I gerendát raktunk be. Pontos paraméterekre már nem emlékszem, de rohadt nehéz volt 😂

Ilyen kérdésre ne itt várd a a választ, mert olyan szakértő válaszok jönnek majd mint az 1.... Ha meg összedől az egész, akkor mindneki hülye lesz, csak ti nem, akik gyk-n szavaztattátok meg, hogy milyen áthidalót rakassatok....

2019. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem vannak itt szakemberek is akik csináltak már ilyet és tudnak ötletet adni ,de úgy látom tévedtem. Nem vagyunk azért szakmailag nullák, csak gy kis tanácsot szerettem volna kérni.
2019. jan. 9. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok! Statikus, mondhatom, hogy szakember.

De

1. Látatlanban nem mondunk sem megoldást, sem anyagot, sem keresztmetszetet. Mert nem láttam a helyet, te igen, de bocs az kevés. Ha kihagysz valamit és gond van, akkor ezért én felelek. Ebből nem kérek.

2. Ebből élek. Ahhoz hogy ezt megtehessem elvégeztem egy főiskolát, egy egyetemet, és vártam 5 évet arra, hogy jogosultságom legyen. Ennek ára van.

Bocs.

2019. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van ennek egy menete... telefon, kimegy az emberke, méricskél, tervez, a terv alapján te megcsinálod vagy megcsináltatod.

És mindenki nyugodtan alszik.

2019. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
100%
hát annyit lehet mondani, hogy a kerámia áthidaló, amit az 1. javasolt, az nem lesz jó. Ami szóba jöhet, az a 2. által javasolt, vagy egy helyben zsaluzott vasbeton áthidaló. Utólagos átalakításnál a vasgerenda lesz valószínűleg a célravezető. Nagyjából ennyit lehet mondani látatlanban, méretezés ügyben keress meg egy statikust. Nem lesz ingyen, de az átépítés költségéhez képest nem fog a földhöz vágni.
2019. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!