Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lejtő parketta a fafödémen,...

Lejtő parketta a fafödémen, tetőtéri lakásnál?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt álunk, és a minap tekintettünk meg egy tetőtéri lakást, ami már 30-40 éve készült. A tetőtér fafödémre épült, hajópadlós, a szobák gipszkartonnal vannak kialakítva.


Felújítandó a lakás, ennek tudatában tekintettük meg. A padló nagyon lejt, pedig amikor a földszinti lakásban megnéztük a fafödémet, semmiféle lejtés nem látszott rajta, jó állapotban van. "Fentről" viszont 10 cm szintkülönbség van kb 40 nm-en. Ennek mi lehet az oka?


Az ingatlanos szerint a parkettát felszedve egyszerűen ki lehet egyenlíteni fa/fémszerkezettel, amire osb-lapot kell tenni, és újra lehet parkettázni.


Valaki ismeri ennek a menetét? 100 nm-es lakás, mekkora költségre lehet számítani? Az sem lenne baj, ha ehhez a gipszkartonokat le kellene bontani, egyébként is más felosztásban gondolkodunk, ami a gipszkarton miatt könnyen kivitelezhető.


fura, hogy beton nélkül lehet aljzatot kiegyenlíteni, a betont nem is bírná el a fafödém.


Hozzáértőktől kaphatunk ötleteket? Már millió forintos felújítási költséget tudunk még vállalni, de abban már konyhát és fürdőszobát is szeretnénk újítani.


2019. jan. 17. 23:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az hozzá tartozik, hogy semmiféle repedésre, süllyedésre utaló jelek nincsenek sem a földszintről nézve, sem kívülről, szerkezetileg elvileg ép épületről van szó.
2019. jan. 17. 23:10
 2/12 A kérdező kommentje:
pár millió*
2019. jan. 17. 23:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyetekben keresnék egy szakembert, és vele együtt mennék el második megtekintésre, ez teljesen bevett szokás. Így élőben látva azonnal tudna véleményt mondani, hogy megéri-e. Szerintem érdemes rászánni azt a néhány (tíz)ezer Ftot, minthogy megvegyetek egy ekkora lakást esetleg rejtett gondokkal.
2019. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Természetesen statikus véleménye nélkül nem fogjuk megvásárolni, inkább csak abban a fázisban vagyunk most, hogy komolyabban elgondolkodunk rajta, és utánanézünk, hogy ilyen nagy területen a "szárazpadló" átalakítása mennyire költséges. Ahogy látom, költségesebb lehet a szokványos padlónál is.
2019. jan. 17. 23:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy padlástér beépítés, akkor feltehetően nem voltak a beépítők kellően igényesek és megelégedtek a gyors munkával.
2019. jan. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát, ez így eléggé érdekes.

Két dolog: Ha viszel is szakértőt, bontás nélkül ő sem fog semmit látni - eladás előtt pedig nem hiszem, hogy megengedik, hogy szétszedd a padlót. Én azért megnézném mégegyszer a földszinten, hogy ott nincs-e lejtés.

A másik, hogy két külön lakásról beszélsz, fa gerendákról és hajópadlóról. Ennek borzalmas a hangszigetelése, meg amúgy is, nem nyekereg, döng az egész? Nagyon nagyon meggondolandó ilyen lakás megvásárlása, a jó szomszédi viszonyhoz elengedhetetlen a jó hangszigetelés.


Az a helyzet, hogy pár millió simán elmegy az új válaszfalakra, konyhára, fürdőre. Egy fa födémben pedig lehetnek olyan hibák, amik közel sem alacsony költségek árán orvosolhatók. Alapból amúgy nem ördögtől való fa födémre rábetonozni, rengeteg helyen csináltuk (bár itt eláztatná az alsó lakást, tehát nem valószínű, hogy megoldható), de én ezt így nem valószínű, hogy jó szívvel ajánlanám.


És még egy jó tanács: amit az ingatlanos mond, nem 100%, hogy hazugság vagy egyszerűen hülyeség, de semmilyen felelősséggel nem tartozik az elmondottakért.

Soha nem mondom meg, hogy építész vagyok egy ingatlan megtekintésénél, de nagyon felháborítóan elő tudják adni például (kedvencem), hogy milyen jó egy vizes, átázott, penészes vályogház, mert ő nem bírja a hülye téglaházakban a száraz levegőt :D Megtörtént eset. Szóval csak fenntartással, eladni akar, ennyi a szándéka és szakértelme, se több, se kevesebb.

2019. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönjük a válaszokat!


igen, nagyon nehéz döntés. Az alsó lakás az valójában üzlethelység, gondolom nem véletlenül, és az üzlet feletti rész a lakás maga, így csak munkaidőben kell a hangokkal számolni (ezért is tudtunk bemenni megnézni, a teljes üzlethelységben látszik a fafödém, nagyon szép, pácolt állapotban). A hangszigetelés mennyire jelenthet egyébként megoldást?


A teljes történethez még hozzátartozik - amit tegnap elfelejtettem mondani -, hogy a lejtés nem konstans az egész lakás alatt, hanem szobánként eltérő. Értem ezt úgy, hogy elsétálok az egyik szoba sarkától a küszöbig, ami elválasztja a következő szobától, lejt alattam a padló 10 centit, majd amikor átlépem a küszöböt, ismét szintben vagyok, és másfelé lejt.


Szóval nem az egész emeletre jellemző egy azonos mértékű süllyedés, hanem változó. A 4 helységből csak az egyik az, ami recseg-ropog, ez van a legjobban megdőlve, a maradék 3 helyiség nem recseg jobban, mint egy átlagos parketta, amikkel eddig találkoztam.


Bár tudom, hogy bontani nem lehet, és ezzel sem világítottam át a födémet, de ez a plusz információ esetleg hordoz még valamit, amivel tovább lehet gondolni a dolgot?

2019. jan. 18. 11:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, nem sokkal vagyunk előrébb.

Bár egy jó keményfa gerenda évszázadokig is szuperül muzsikálhat, nekem az összevisszaságról faanyagkárosítók jutnak eszembe - ha megette a szú vagy a gomba a párnafát, az már átterjedt a gerendára is.

Az üzlethelyiség még aggasztóbb számomra, ott az átlagosnál is nagyobb lehet a zaj - pl. zene. Lehet most nincs, de 2 hónap múlva lehet ott más üzlet vagy akármi.


Biztos hangulatos, lehetőségekkel teli, de látatlanban nekem aggasztó.

2019. jan. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ahhoz sem ragaszkodunk, hogy visszakerüljön a parketta, vinyl is jöhet.


Plusz ami még kellemetlen, hogy a fa födém gerendái miatt néhol vannak kiemelkedő részek, amik be vanna burkolva, de kiállnak a térből néhol, elosztásnak köszönhetően nem annyira zavaró, de jobb lenne nélkülük. Ezek kb 10 cm magasak, a terv az lenne, hogy ha már kiegyenlítjük az aljzatot, akkor azzal kellene 1 szintbe hozni, szóval az egész lakást megemelni 10 centivel, a belmagasság teljesen megengedi, mert majdnem 3 méter. Ez megintcsak óriási extra költség gondolom.

2019. jan. 18. 11:34
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon hangulatos, és bele lehet szeretni, de biztos nem viccből van a piacon már 1 éve egy remek helyen :(


Befektetők sokat keresik, de az ajánlataikat nem fogadta el az eladó.

2019. jan. 18. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!