Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora házat érdemes építtetn...

Mekkora házat érdemes építtetni? Általában hány Ft/m2 árba kerül egy vidéki nagy városban az építkezés? Akivel szerződni fogunk 300 ezer Ft/m2 körüli árat mondott.

Figyelt kérdés
Feleségemmel építkezésre adtunk a fejünket. Jelenleg még ketten vagyunk, de már képben van a gyermek áldás. Mekkora házat érdemes építtetni? Egyetértetek, hogy manapság nem érdemes, már csak az árak miatt sem emeletes 140-150 m2-es házat építeni? 1 vagy 2 gyereket szeretnénk, nem nagyon aludna nálunk rokon, vagy barát, esetleg nagyon ritkán. 120-130 m2-re gondoltunk + garázs. Ebben 3 szoba lenne és a nappali. Mekkorák legyenek a szobák? Mi kb 12-14 m2-esre gondoltunk, hogy tágasak legyenek. Nappali kb 25 m2 lenne. Bármiféle jótanácsot, ötletet szívesen veszek. Köszönöm!

#építkezés #ház méret #lakás méret #szoba méret
2019. jan. 21. 14:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek egy építészt (terv úgyis kell) és mondjátok el az igenyeiteket (telek legyen meg, ne a levegőbe tervezzetek).

A 300ezer/m2 az alja

+ telek

+ kerítés

+ terburkolat, tereprendezés

+ közművek.

2019. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez így jól hangzik, bár nekem a 300/nm kevésnek tűnik, de nem vagyok benne most az árakban (szerencsére).

Arra figyeljetek, hogy a kisebb, "szervízhelységeket" is jól gondoljátok át: mosókonyha, kazánház, gardrób, ha többszintes, akkor lépcsőház stb.

2019. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Eleve építkezni a legnagyobb hülyeség manapság. De ha ti ezt akarjátok...


A 12 nm-es szoba egyáltalán nem tágas. Az 5*4-es, tehát 20nm-es minimum a tágasság kezdete.

A nappali is legyen tágasabb, 30-35 nm legalább.


A jó tanács: A szobák külön nyíljanak, a nappaliból. A fürdő külön legyen a vécétől. Ha 2 szintes a ház, fent is legyen fürdő (de legalább vécé mindenképpen).

És az a legjobb, ha a garázs egyben van a házzal, és van átjáró ajtó.

2019. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

A méreteket nektek kell eldöntenetek, rajzoljatok kis sablonokat, és méretarányosan rajzoljátok be a bútorokat, hogy lássátok, mennyi hely lenne - az ajtók nyílódására is figyeljetek (ajtó mögött ne legyen holt tér, de pl. egy szekrénynek ideális hely).

A 12 szerintem sem "tágas", inkább egyfunkciós szobának jó (pl. háló + tárolás), gyerekszobák szerintem legyenek 16 nm körül, az már elég tud lenni. A nappali nálunk is kb. 25 nm, szerintem bőven elég, igaz, mi csak 2-en vagyunk, lehet, hogy nektek megéri plusz pár nm-t rászánni. Az sem mindegy, amerikai konyhát terveztek-e vagy hogy képzelitek az étkezőt (ha terveztek ilyet). Én az amerikai konyhát nem szeretem, szerintem a nappali és a konyha legyen külön, viszont az szerintem nagyon jó, ha a konyha elég tágas ahhoz, hogy ott lehessen enni is.

2019. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#3: 12-14 nm-t írtam. Nem konkrétan 12-t. De mi is inkább a 13-14 nm-re gondoltunk. Mert már van egy előzetes terv. Egy lakáshoz képest ez is tágas, ahol most élünk 2 db 10-11 nm-es szoba van. Ha 20 nm-es szobákat akarnánk és 30-35 nm-es nappalit, akkor nettó 160 nm alatt nem jönne ki a ház. Ekkora házat nem szeretnénk, felesleges és alsó hangon 9-10 millió Ft-tal többe kerülne a ház a mostani terveinkhez képest. Persze, a szobák külön nyílnak, 2 a folyosóról, 1 a nappaliról. Garázs pedig "benne lesz" a házban. Emeletes házat végképp nem akarunk, de köszönöm az ötleteket. Nem szeretnénk annyira elszaladni az anyagiakkal. Próbáljunk kicsit a földön maradni, nem mondtam, hogy azért mert építkezek, milliomos vagyok. Ugyan hál isten nem megy rosszul anyagilag, de nem mindegy, hogy 34-35 vagy 44-45 millió Ft lesz a ház, plusz telek, kerítés. stb. Így is lesz a vége 43-44 millió, de valószínűleg több, ha még rátennénk amennyit te mondtál, 53-54 is bőven lenne. Egyébként akkor mi lenne a véleményed a CSOK-os sorházakról, amik 100 nm-esek és 3 gyerekkel "nyomorognak" benne, ha szerinted még a 130 nm is kicsi. :)

Azt pedig köszönöm, eldöntjük mi, hogy hülyeség-e manapság építkezni. Mert jobb lenne megvenni egy régi, 30 éve egy forintot rá nem költött házat 18-20 millióért, amire 10 milliót ráköltünk és még mindig nem úgy néz ki, ahogy mi szeretnénk?

2019. jan. 21. 15:45
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

3-asnak:

"A jó tanács: A szobák külön nyíljanak, a nappaliból."


Legszuperebb tanács a világon. Anyu és apu úgy fogadjon vendégeket este, hogy kisgyerek véletlenül se merjen kimenni pisilni... Ráadásul ajánlgatod a 35 m2 nappalit, ami ezek szerint egy berendezhetetlen ajtódzsungel és közlekedő, úgy persze, hogy nem elég a kisebb... Persze a 35 m2 nek a valódi nappali része 10 m2 sincs.


Kérdezőnek jótanács: Ahogy írták, egy építésznek mondd el az igényeidet. Ahány ember, annyi egyedi épület. Mi az első vázlatterv előtt órákat beszélgetünk az ügyfelekkel, csak így lehet. Ennyiből, amit leírsz, nem lehet ötleteket adni.

2019. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

300 ezer / m2 reális.

3 szoba 3x12 m2, konyha 14 m2, spejz 3 m2, fürdő 6 m2, wc 1 m2, nappali 30 m2 és 10% közlekedő ha ügyes a tervező illetve jó a ház tájolása.

Nagyjából ez lefedi az alap szükségletet 2 felnőttnek, 2 gyereknek egy mai "modern" házban.


Erre jöhetnek az extrák: garázs (15-20m2 vagy 12 m2/autó), dolgozó szoba (vendég szoba) 12m2, 2. fürdőszoba 4-6m2, meg még ezer dolog.


100m2 lakótér már elég 4 embernek, 130 m2 kényelmesen, ettől több az úri huncutságok terepe (meg a kókler építészeké)


De neked igazából nem a négyzetméterek számolgatásával kell foglalkozni. Neked azt kell tudnod, milyen életvitelt szeretnél folytatni a házban (meg persze mennyi a keret :)

A többi a terveződ dolga.

2019. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

12nm nem túl tágas

az ha bent van egy franciaágy, akkor kb nem marad hely semmire, persze ha van gardrób szoba, meg tanulósarok a gyerekeknek, akkor jó lehet. nappali 2 gyerekkel legyen nagyobb, ott lenne a sok könyv pl, tv, nagy kanapé, asztal (társasoszni pl)

2019. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
100nm 4 embernek elég? Mi ketten nem férünk el ennyin
2019. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az építő kritikákat, hozzászólásokat köszönöm. De néhány ember mintha nem a realitások talaján élne. Akik keveslik a 12-14 nm-t a gyerek/dolgozó szobáknak, 25 nm-t a nappalinak (amerikai konyhás, szóval még nagyobb is a tér), szülői hálónak 14-15 nm-t, mekkora házban laktok most? 170-180 nm? Tudjátok mennyibe kerülne most egy ekkora házat felhúzni? Segítek, 55-60 millió Ft (vidéki nagy városban)! Ebbe még nem számoltam bele a telket és egyebeket, szóval számolhattok 70 millió Ft-tal. Ráadásul tök felesleges lenne. Akinek erre úri kedve van, építsen ekkorát, de nekünk nincs ekkorára igényünk, inkább hátrányként élnénk meg egy ekkora házat. A 120-130 nm-es házunk lesz telekkel együtt kb 45 millió Ft. Gyerekszobának franciaágy (?) miatt kevés a 12-14 nm? Ezt a hozzászólást felettébb érdekesnek találom. Ahogy azt is, hogy valakik ketten nem férnek el 100 nm-en. Akkor nagyon nem szerethettek egy légtérben lenni az asszonnyal. :D

3-4 fős családok élnek 60-70 nm-en, nem kevés ilyen embert ismerek. Nehogy már 120-130 nm-en ne lehessen bőven elférni.

2019. jan. 21. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!