Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne ezt nekem...

Mennyibe kerülne ezt nekem összerakni/összerakatni, vagy inkább egy használt felújítandó házat újítsunk fel?

Figyelt kérdés
Anno volt egy 60 négyzetméteres kertes családi házam amit apámnak hála elvesztettem és most egy romos elég ... helyen lakunk, nos arra gondoltam elköltöznénk valahova ahol vagy szimpla telek van vagy már egy meglévő romos ház és azt letúrni teljesen és felhúzni a helyére egy olyan 70-80 négyzetméteres házat.. Ennek mennyibe kerülne az építési engedélye?? Mennyi idő lenne mire megadnák? Csongrád megyében lakunk így gondolom itt teljesen mások a várakozási idők mint ahogy máshol is.. Szegényesen építeném meg a házat mert az anyagiakkal nem bővelkedünk de az alapok mint például szigetelés a beteg testvérem miatt aki asztmás/epilepsziás/stb rá tekintettel, illetve a tetőre meg az akadálymentesítésre meg új járólapok meg ilyenek sokba kerülnének?? Főleg úgy hogy ha kőműves csinálni?? Válaszotokat előre is köszönöm!

2019. febr. 13. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Az engedėly ára elhanyagolható a ház felhúzása mellett.

Alaptól kulcsátadasig nyugodtan kalkulálhatsz 20+ millióval. Nyilvan a festėsen burkoláson tudsz spórolni meg egyėb magad altal elvėgezhető dolgokon, de vannak olyan szerkezeti rėszek amik szakembert igenyelnek (pl tetőszerkezet, villany, gáz stb...

Hogy mennyi a várakozás arra az engedėlyre meg hadonlók azt passzolom.

2019. febr. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy átlagban elmondható, hogy egy családi házara úgy 300 ezret számolhatsz négyzetméterenként. Tehet 100nm 30 milla.
2019. febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor ha én egy építési telket veszek akkor egy 70 négyzetméteres házat ha felhúzok akkor 70x300 ezer Forint? Nem lehúzás ez kicsit?! :/

A házat saját részre szeretném építeni vagy felújítani de inkább építeni mert akkor tudom mikor épült, miből és a többi!!A szomszédunk a kiskertekben valami 2x 80 négyzetméter feletti elég csicsás házat húzott fel kevesebb mint 2 millióból.. Akkor az alapanyagok lehet hogy lopottak voltak vagy csak olcsón beszerezte őket?

Bocsi sajnos még nem nagyon vagyok benne az ilyenekben!

2019. febr. 14. 13:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2 milla? Viccelsz? Kizárt!
2019. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szomszédod átvert. 2 millióból talán a cserepet vette meg a házra... Hihetetlen, de mire tényleg kész a ház, addigra ez az összeg jön ki. Magad pedig nem nagyon építheted, csak ha kiváltod az "iparokat". Kőműves, víz-gáz-fűtésszerelő, ács, tetőfedő, villanyszerelő, burkoló, festő stb.
2019. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom volt köze a kőműves szakmához egy kicsit de akkor is érdekes volt hogy olyan kicsi pénzből hozott ki olyan hatalmas épületeket, főleg a főépület volt a nagyobb és sokkal csicsásabb, a teraszra kimenő ajtó is olyan volt mint az amcsiknál vagy kinaiaknál ez az elhúzhatós duplarétegű üveg.. Akkor már értem akkoriban miért nem nagyon akarta elárulni hogy hogyan csinálta meg olyan olcsón meg 2-3 évre rá eladta a házat másnak.. Ez üdülő részen volt ez a ház ahol szinte majdnem bármit lehet de úgy néz ki sáros volt a keze mert volt hogy rá biztuk az üdülünket hogy figyelje és mikor a számját kértük akkor nem akarta megadni inkább adjuk meg a mi telefonszámunkat... xDD

Így már minden világos, illetve majdnem minden :D


Ha egy ház felépítése ilyen drága akkor sokaknak miért éri meg olcsóbban eladni?? Illetve olyat csinálhatok hogyha veszek egy 70 négyzetméteres vályog vagy vegyes falazatú házat akkor egyenként kicserélem a ház falait full téglára?? Mármint úgy értem hogy addig is a tartógerenda meg a fő falak tartják a házat de a ház falazatának az anyaga megváltozik és mindez károk nélkül és engedély nélkül?!

2019. febr. 15. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:

"egyenként kicserélem a ház falait full téglára"


Ez nagyjából az őrültséggel lenne egyenlő. Totális pénzkidobás, ráadásul egy szakmájához minimálisan értő kőműves sem csinálná meg.


Neked egy jó állapotú 60-70 m2-es kis ház kell (pl. kádár kocka), amit idővel fejleszteni tudsz. Új gázkazán, új ablakok, szigetelés a padlásra, falra. Ebben a sorrendben.


Falun nem gáz lakni, annyi hogy lesz egy 500e forintos kis dízeled, amivel elcsettegsz a munkahelyre (napi 50-100 km nem távolság), cserébe fél/harmad áron tudod megvenni a családi házat.

2019. febr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!