Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 2021 után épülő családi házak?

2021 után épülő családi házak?

Figyelt kérdés

Engedélyezni fognak egy olyan családi házat, amit pár klímával ki lehet fűteni, amiknek pl.: 4.1-es SCOP-je van (H tarifa miatt) és a melegvizet átfolyós vízmelegítővel oldjuk meg?


Elvileg ha jól olvasom laikusként, 25% megújulónak kell lennie? A klíma elvileg megújuló, legalábbis remélem a magas SCOP miatt engedik majd. Vagy külön-külön, a melegvíz előállításhoz is 25% megújuló kell?



2019. febr. 17. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
52%
Miért lenne a klíma megújuló? Sajnos nem az, csak jó a teljesítménye. De biztos lesznek költséghatékony megoldások, főleg, hogy a jó szigetelés miatt kevés energia kell. Az összenergia számít.
2019. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tudtommal a klíma egyfajta hőszivattyú, csak levegő-levegős.


SCOP értéket kell nézni, mivel nem direkt elektromos fűtés, hanem a kültéri levegő segítségével több hőenergiát állít elő, mint amennyi áram megy bele, ezt az SCOP-vel lehet összehasonlítani ha jól tudom

2019. febr. 17. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor ez működhet. Még ilyet nem számoltam eddig, de ha igazolható a 25%, akkor semmi akadálya. De a 25% a teljes energiafelhasználásra kell teljesüljön. Nem baj, ha a víz nem megújuló, csak a fűtés legyen annyival több.
2019. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

háztartás energiaszükségletének min 25%át megújjuló energia forrásből kell nyerni.


A viz levegő hőszivattyú a környezetből nyeri az energiát. A jobbak scop 4+ átmeneti időbe... Ezek szerint a fűtésedet 75%ba megujjuló energiából fedezed. De a háztartás energia szükséglete nem csak ebből áll: fűtés, hmv, ezekek működéséhez szükséges kiegészí fogyasztok pl keringető szivatyúk..., és persze a villamos energia felhasználás. Ha ezt össze vonod kapsz egy számot, és ennek kell min 25%nak lennie

Pl nekem 5.9 kw az éves fűtési igényem ez kb évi 100000 ftos gázfogyasztással párosul. Ehhez hozzá adódik a 200 literes indirekt tároló kb évi 35000, + a villany kb 72000. Összesen 207000 ft/év, ennek a 25 %a kb 51000 ftnak kellene megújjuló energiának lennie az én esetemben. Ez kb 1.5 kwp kollektor ami 1 millió körüli beruházás lenne, de kihagyom mert nekem nem kell szerencsémre. Ezek elméleti számok amit a primér energia számításból kaptam meg. Majd 2 év mulva meg is tudom mondani tényleg ennyi lett e.

2019. febr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!