Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új mérő került kiépítésre a...

Új mérő került kiépítésre a kertben, kb.17 méterre a háztól. A vezeték már el lett döntve, hogy 5X10mm2 NYY-J vezetékkel lesz. Milyen KPE csövet kell hozzá vennem?

Figyelt kérdés
Állandó és kedvezményes áram is lett, ráadásul mind a kettőnél 3 fázist kellene a házba behúzni.Így azért 40 méter vezeték kelleni fog, és nem mindegy az ár sem,

2019. febr. 24. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel 20,4mm a külselye; 40 es csőbe tennem. De lènyeh, hogy bôven elfèrjen benne.
2019. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

VÍZCSŐBE nem húzunk villanyt, mert veszélyes. Igaz, nem téged fog megrázni, hanem majd a gyerekedet, aki kiássa, meglátja a fekete csövet kék vonallal az oldalán, szalad elzárni a vízcsapot majd elő a vasfűrészt...


Symalen csőnek hívják, szép piros, könnyebben hajlik mint a KPE, egyszerű toldani és még a tömszelence is jó rá,


5x10mm2 belefér a 32-esbe.


[link]

2019. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogos.
2019. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

KPE csövet biztosan nem kell venned.Nem erre használják.Miért?:Ezt is leírták.

Az is,hogy milyet?Igen.

Jó hogy megkérdezted.Erre való ez az oldal.

2019. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Senki se fogja megnézni milyen szinű is a cső.

Nálunk is KPE csőben huzták a földbe .

Az oszlopról is földkábeles bekötést kértünk.

A szolgáltató is ilyen csövet erősitett a beton oszlopra,mely csatlakozott a kerten belüli mérő órához.

Ebben volt a 4 szál vezeték.

Az oszloptól a mérő óráig a szolgáltató hoz minden anyagot

A mérő óra helyét neked kell kiépiteni,a tartó konzolt lerakni .Nálunk csak 1 m rel van a kerten belül az óra ,1 fázis,és 96 ezret fizettünk a szolgáltatónak,Ezen felül a tervezőnek is,mert terveztetni kellett.

Kedvezményesen lakossági tarifával 1 32A ros vételezési hely illet meg .

2019. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szép ez a piros cső, de ha annyi logikám lenne, hogy ész nélkül elfűrészelném a vízcsövet, meg is érdemelném.


[link]


Duplafalu gégecső villanynak és LPE cső színjelölés nélkül is kapható.


Én min. 2db 40-es csövet tennék le, gondolva a jövőre. Így a gyerek sem fog fűrészelni.

2019. febr. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na ezért szeretem ezt az oldalt, az utolsó is tetszik,de az a symalenhez képest dupla árban van. Olyan helyen megy majd a cső,ahol nem kesz miért ásni,ki is lesz zászlózva két oldalt,hogy mi megy ott és az egészet kisautómaték és ÉV relék védik. Mivel ez már az óránál kiépítésre került. Duplán lesz húzva,mivel állandó 3X16A és kedvezményesen is ugyanennyi került kiépítésre és a 2 földkábelt elvileg nem tehetem úgysem egy csőbe. Ezt az EON-os szerelő mondta,aki az órát kiépítette. Ők mondogatták ezt a védőcsövet kpe csőnek,nekem onnan jött. Igazándiból a tróger munkát én szeretném megcsinálni,hogy a szerelőnek csak annyi dolga legyen,hogy a dobozba és túloldalt a házba,csak blankolnia és csavaroznia kelljen. Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek.
2019. febr. 25. 09:51
 8/9 anonim ***** válasza:

32-es LPE 170.-

40-es gége 240.-

Syma 377.-


De jó a KPE is. Lerakásnál tehehetsz rá sárga jelző szallagot, villanyosat.

2019. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen mondták,de ajánlották azt is, ha lefektettem,egy kevés föld után lehet rá végig tenni egy sor cserepet,az csak gyanúa lesz,hogy valami következik, Egyébként tök egyértelműen látszani fog,hogy ott fog menni a kábel, igazándiból a természet ellen kell védenem. Milyen mélyre vinnétek le?
2019. febr. 25. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!