Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Napenergiára épülő, gravitáció...

Napenergiára épülő, gravitációs udvari zuhanyzó kialakításához melyik a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Cél, hogy nyári napokon a nagy hőségben vagy a kerti munkák után lehessen egy gyors felfrissülő zuhanyt venni az udvaron.


A vízellátást egy állványzaton elhelyezett, 200 literes hordóval gondolnám megoldani, és több kérdés is felmerült bennem.

Az alábbi alternatívákon gondolkodom.


1., Műanyag hordó, feketére festve vagy valamilyen fekete színű anyaggal (fólia, agroszövet, egyéb) bevonva.


2., Fém hordó, belül medence fóliával bélelve, kívül feketére festve vagy valamilyen fekete színű anyaggal (fólia, agroszövet, egyéb) bevonva.


- A műanyag hordót csak állítva tudnám elhelyezni.

- A fém hordó fektethető is.


Szerintetek, melyik a jobb megoldás (1., 2.)?

Hogyan oldanátok meg a külső bevonatát, burkolatát?

Aki már készített és/vagy használ ilyen kültéri zuhanyzót, az milyen módszert választott és mik a tapasztalatai?


- Mennyi idő alatt és mennyire melegszik fel a tartályban a víz?

- Kell-e külön hideg vizes ágat is kiépíteni a rendszerhez, az esetleges forrázás elkerülése miatt? (Terveim szerint kerti csapról tölteném meg vízzel a tartályt, hordót.)

- Éjszaka és borús időben mennyire hűl vissza a tartályban lévő víz hőmérséklete?

- Mire érdemes figyelni tervezésnél és a kivitelezésnél?



#udvari zuhanyzó #napenergia hasznosítása #kivitelezési megoldások #víztartály színe #víztartály bevonata
2019. ápr. 10. 10:18
 1/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Műanyagot elfelejtheted. Nem melegszik át benne a víz. Volt fekete műanyaghordó még régen nyaralónál próbáltuk nem vált be. Marad a fém 200 literes hordó. Simán csak feketére festve a külseje. Fém hordó fektetve . A tetején két nyílás is szokott lenni. De egy biztos. Úgy kell csimálni hogy a hidegvíz bemenet a hordó legalján legyen. A kifolyó meg kicsit feljebb mint a hordó fele. Így mondjuk lesz 80 liter melegvized. Ha elfektetve van a legtetején fúrsz egy lyukat ahol feltöltéskor távozik a levegő. Sajnos a hordó idől ki fog jukadni mert általában vékony falúak. Persz nem 1-2 év alatt. Egyszer egy nagy kompresszor tartályhoz hozzájutottam azt raktam fel. Na sz örök élet. A vashordót hogy bélelnéd és miért? Ha elrohad cseréled. Néhe felmelegszik úgy hogy picit rá kell tölteni mert túl forró. Ugye ha használja az ember nem reggel. Kint dolgozgat el van valaki ez dél körül már használható vizet ad.
2019. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Ment a kis zöld pipa is. :)


A fémet azért bélelném, mert egy régi (~35 éves) olajos hordóm van, aminek régen kivágtuk a tetejét. Belülről korrodált is valamennyire. Tehát inkább csak váznak használnám.

De elgondolkodtat, amit a műanyag hordóról írtál, mert ez a probléma a műanyag fóliával bélelt fémhordónál is előjöhet.


Nem gondoltam volna, hogy a műanyag hordó ilyen problémás.

Régebben volt kültéri medencénk -fémvázas, műanyag testű- amit szintén műanyag takaróval védtünk a szennyeződésektől, és abban nem okozott gondot a víz felmelegedése. Pedig gyakorlatilag minden oldalról műanyag takarta a vizet. Igaz nagyobb felületen kapta a napsugárzást.


200 literes, zöld színű műanyag hordókból locsolunk. A hordó fa alatt van, de így is felmelegszik benne valamennyire a csapvíz.


Köszönöm a kivitelezéssel kapcsolatos instrukciókat is!

2019. ápr. 10. 11:20
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Hát nem tudom de az biztos hogy próbáltuk kis műanyag hordóbal. Oly 100 literes vastagabb falú volt. Nekúnk az biztos nem vált be. Jófogáson már 1000 forintért van. Csak meg kell tudni mi volt benne.
2019. ápr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Mármint vashordó van 1000 ért.
2019. ápr. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 puritan ***** válasza:
Szerezz egy régi villanybojlert, aminek a tartálya nem lyukas. Annak zománcozott, esetleg horgnyzott a belseje, és a cső csatlakozások is rajta vannak. Le kell bontani róla a szigetelést, a tartályt meg lefesteni feketére, és kész. Attól ne tarts, hogy leforrázod magad, kell 2-3 nap tűző napsütés, hogy élvezhető meleg víz legyen benne.
2019. ápr. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Éppen ma botlottam bele egy 120 literes csodába, és amikor megláttam nekem is pont ez jutott eszembe.

Köszönöm. Ment a kis zöld kezecske. :)

2019. ápr. 15. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!